Відбувся щорічний регіональний форум з питань обговорення практик навчання на робочому місці

29 жовт. 2020

За ініціативою Європейського фонду навчання (ЄФО) та за підтримки міжнародної ініціативи «Східне партнерство» 21 та 28 жовтня 2020 року відбувся онлайн форум представників країн, що входять до Східного партнерства, з питань обговорення практик навчання на робочому місці.

Від Конфедерації роботодавців України у заході брали участь Виконавчий Віцепрезидент Олексій Мірошниченко та Радник Родіон Колишко.

Учасники були одностайними у розумінні того, що навчання на робочому місці (work-based learning, WBL) є ключовим пріоритетом політики Європейського Союзу та його країн-членів у сфері професійної освіти.

Поліпшення практик навчання на робочому місці вважається одним із ключових завдань для покращення зайнятості та працевлаштування молоді, яка, завдяки системі професійної освіти, повинна мати не лише необхідні роботодавцям професійні знання, але й навички, що сприятимуть кращій адаптації на робочому місці.

Результати кількох ініціатив ETF підтвердили високу цінність обміну досвідом представників зацікавлених сторін країн-партнерів регіону. Такі регулярні обміни інформацією як зазначений форум є гарною платформою для обговорення політик у сфері впровадження навчання на робочому місці з метою забезпечення роботодавців кращими професійними кадрами та підвищення привабливості системи професійної освіти країн-членів міжнародної ініціативи Східного партнерства.

З моменту останнього Форуму в жовтні 2019 року країни продовжували працювати над реалізацією їх стратегій щодо вдосконалення практик навчання на робочому місці. Тому серед програм цьогорічного форуму, зокрема, обмін інформацією про прогрес у розвитку практик навчання на робочому місці WBL, який включає презентацію нових стратегій або оновлення існуючих, апробацію нових механізмів, останні зміни законодавства, нові експерименти та пілотні проекти.

Результатом діяльності форуму стали завдання шести країн-учасниць Східного партнерства у сфері вдосконалення практик навчання на робочому місці, особливо з врахуванням нових викликів, що постали у зв’язку з пандемією COVID-19.
Теги: Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців , Олексій Мірошниченко , Радник Конфедерації роботодавців , Родіон Колишко , навчання на робочому місці