Сторона роботодавців констатувала порушення принципів соціального діалогу в Україні
26 лист. 2008
24 листопада ц.р. відбулось Спільне зібрання повноважних представників всеукраїнських об`єднань організацій роботодавців під головуванням Голови Вячеслава Биковця.
Метою цього зібрання було обговорення ситуації, що склалася останнім часом із соціальним діалогом в Україні.
Нагадаємо, що нещодавно було підготовлено
відкрите звернення членів Національної соціально-економічної ради від сторони роботодавців до Верховної Ради України, Президента України, Прем`єр-міністра, співголів Нацради щодо надмірної політизації соціального діалогу в Україні. Дійсні члени Нацради обурені ситуацією, яка пов`язана з рейдерським захопленням сторони роботодавців Нацради та не запрошенням на пленарне засідання, яке відбулось 12 листопада цього року за участю Прем`єр-міністра України.
Нещодавнє видання Указу Президента викликало чергову хвилю невдоволеності в царині роботодавців. Так, Президент України видав Указ № 1050/2008 від 18.11.2008р., який спрямовано на встановлення Федерацією роботодавців України фактичного контролю над Національною радою. Така дія є грубим порушенням статті 3 Конвенції МОП №87 та статті 3 Конвенції МОП №144.
Відповідно до названого Указу Національна рада утворюється з представників Кабінету Міністрів України, всеукраїнських професійних спілок та їх об'єднань, всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців, що є суб'єктами Генеральної угоди. Виходячи з цього, сторону роботодавців в Нацраді можуть утворити лише представники Федерації роботодавців України. Таким чином, будь-яке об’єднання організацій роботодавців для реалізації свого права на «вільне» обрання свого представника до Нацради зобов’язане підписати Генеральну угоду, а це, в свою чергу є порушенням права на ведення колективних переговорів саме на добровільних засадах, що передбачено статтею 4 Конвенції МОП №98.
У зв`язку із тотальними порушеннями принципів соціального діалогу в Україні учасниками Спільного зібрання вирішено:
– Направити скаргу до Міжнародної організації праці.
– Звернутися до керівників фракцій в парламенті щодо направлення конституційного подання на предмет конституційності Указу Президента №1050/2008 від 18.11.2008р.
– Направити запит до Міністерства юстиції України щодо надання відповідного правового висновку.
– Направити звернення до Президента України із зазначенням ситуації та необхідністю проведення особистої зустрічі.
– Направити звернення до профспілок щодо створення Національної ради, як незалежної інституції на двосторонній основі.
Прес-служба Спільного зібрання повноважних представників всеукраїнських об`єднань організацій роботодавців