Новий законопроєкт «Про безпеку і здоров’я на роботі»

2 лист. 2020

15-23 жовтня 2020 р. відбулося виїзне засідання робочої групи з доопрацювання проєкту Закону України з питань безпеки і здоров’я на роботі, розробленого Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, участь в якому взяли представники Конфедерації роботодавців України. Засідання робочої групи було організоване Проєктом ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні».

Процес роботи над законопроектом був дуже активним, точились жваві дискусії з обговорення кожної статті закону. Учасникам робочої групи вдалось знайти компроміси, які б враховували думки всіх зацікавлених сторін. Адже, для всіх учасників «одна мета – створити дієвий закон з питань безпеки і здоров'я на роботі», зазначила Світлана Сокуренко експерт Конфедерація роботодавців України з питань охорони праці.

Новий законопроєкт базується на ризикоорінтованому підході, що є новим для України. Але, майбутнє схвалення цього законопроєкту – це тільки перший крок. Попереду – розробка великої кількості підзаконних актів, які б привели загальну систему безпеки і здоров’я на роботі до європейських вимог.

Участь в засіданні робочої групи взяли представники Держпраці, Мінекономіки, МОЗ, Фонду соціального страхування, Інституту медицини праці, Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, Європейського співтовариства з питань охорони праці (ESOSH), організацій профспілок та роботодавців.
Теги: роботодавці , конфедерація роботодавців України