Система вирішення трудових спорів – сучасний стан та можливості вдосконалення

25 лист. 2020

«Система вирішення трудових спорів – сучасний стан та можливості вдосконалення» під такою назвою 24 листопада 2020 року відбувся вебінар організований Проєктом МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні».

У рамках Проєкту МОП було проведено оцінку ефективності функціонування системи досудового вирішенні трудових спорів в Україні. Оцінка здійснювалася з метою визначення чи існуюче законодавство та практика позасудового вирішення індивідуальних і колективних трудових спорів в Україні дозволяють ефективно та доступно врегулювати ці спори в мирному (позасудовому) порядку, як на національному, так і на місцевому рівнях.

Здійснивши огляд сучасного стану нормативно-правової бази щодо врегулювання індивідуальних і колективних трудових спорів через позасудове посередництво (медіацію), примирення та арбітраж, практики вирішення трудових спорів в Україні та ефективності діючої в Україні системи запобігання виникненню та вирішення індивідуальних і колективних трудових спорів, а також доступності користувачів до цієї системи було підготовлено та під час вебінару презентовано результати дослідження та рекомендації щодо вдосконалення та підвищення ефективності діючої системи з урахуванням необхідних змін до чинного законодавства.

Під час обговорення результатів дослідження Виконавчий Віцепрезидент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко наголосив, що «потребує унормування саме поняття «індивідуальних трудових спорів» окремим законом, так як це питання сьогодні стає доволі актуальним у зв’язку зі змінами на ринку праці, впровадження в законодавство сучасних форм трудових відносин і не має чіткого визначення в законодавстві України».

Участь у заході взяли представники центральних органів виконавчої влади, Національної служби посередництва і примирення, організацій профспілок та роботодавців.
Теги: МОП , думка роботодавців , Олексій Мірошниченко , Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців