Відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

3 груд. 2020

2 грудня 2020 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Участь у засіданні Комітету взяв Виконавчий Віцепрезидент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.

Під час обговорення питання «Про стан виконання рекомендацій слухань у Комітеті на тему: «Соціальна політика України на 2020-2024 роки» Олексій Мірошниченко звернув увагу на передчасність введення Гарантійної установи та повної ратифікації Конвенції МОП №173, зазначивши, що «протягом декількох років йде дискусія щодо необхідності повної ратифікації Конвенції МОП №173, проблема, на погляд Конфедерації роботодавців, в тому, що не визначені джерела наповнення коштами Гарантійної установи, яка буде компенсувати працівнику кошти при заборгованості із заробітної плати».

Розглянувши проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі (р.№3623), членами Комітету було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект у другому читанні в цілому.

Введення обліку трудової діяльності працівника в електронній формі полягає у поступовій відмові від паперових трудових книжок, що в перспективі створить можливості для: зменшення витрат роботодавців на ведення паперового документообігу; спрощення доступу до інформації про набутий стаж працівників для призначення виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, насамперед у випадку тимчасової втрати працездатності; врахування даних стосовно освіти та кваліфікації, яку має працююче населення та яку отримують молоді люди, для забезпечення узгодження пропозицій, які існують на ринку праці, та планування підготовки (перепідготовки) фахівців за актуальними напрямками; усунення можливих ризиків і негативних наслідків втрати трудової книжки, її фізичного пошкодження, фальсифікації та внесення недостовірних відомостей до цього документа. Окрім того, ведення трудової діяльності працівника в електронній формі забезпечить необхідні умови для запровадження автоматичного призначення пенсій та соціальних виплат. Також, проєктом Закону України передбачено можливість, за бажанням працівника, залишити трудову книжку в паперовому вигляді.

Членами Комітету, також, було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти у другому читанні проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб'єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення (р.№ 0958), який врегульовує питання позбавлення органів місцевого самоврядування повноважень зі здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотримання законодавства про працю та зайнятість населення і надання їм виключно функцій ініціювання проведення перевірок у зазначених сферах відповідними державними органами, а також позбавлення органів місцевого самоврядування функцій застосування штрафних санкцій.
Теги: трудова книжка , оплата праці , думка роботодавців , Олексій Мірошниченко , Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців