Презентація міжнародного досвіду переходу до ринкової економіки та боротьби з проблемою заборгованості з заробітної плати на державних підприємствах

14 груд. 2020

10 грудня 2020 року в рамках реалізації Проєкту МОП з вдосконалення системи оплати праці в Україні відбулась Презентація міжнародного досвіду переходу до ринкової економіки та боротьби з проблемою заборгованості з заробітної плати на державних підприємствах. Участь у заході взяли представники Конфедерації роботодавців України.

Виконавчий Віцепрезидент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко під час свого виступу зазначив, що «державні підприємства не існують самі по собі, вони замовляють послуги, матеріали, товари у приватних підприємствах і тому заборгованість із заробітної плати на державному підприємстві призводить до заборгованості із заробітної плати і на інших підприємствах» та наголосив на посиленні відповідальність посадових осіб замовників за нерозрахунки за отриману продукцію чи послуги.

Експерти Проєкту МОП, що були безпосередньо задіяні до процесів боротьби з проблемою заборгованості з заробітної плати на державних підприємствах у своїх країнах (Естонія та Румунія), під час заходу поділилися досвідом реформи законодавства, процесу приватизації, боротьби з проблемою невиплати заробітної плати на державних підприємствах та детально зупинилися на взаємодії представників уряду, організацій роботодавців та профспілок.

Також, експертами МОП було акцентовано увагу на діяльності гарантійних фондів на випадок неплатоспроможності чи банкрутства підприємств. Олексій Мірошниченко, говорячи про введення Гарантійної установи в Україні, акцентував увагу на тому, що «не визначені джерела наповнення коштами Гарантійної установи, яка буде компенсувати працівнику кошти при заборгованості із заробітної плати».

Участь у заході взяли представники МОП, центральних органів виконавчої влади, організацій профспілок та роботодавців.
Теги: Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців , Олексій Мірошниченко , думка роботодавців , оплата праці