Адміністративне регулювання підриває ринкову економіку

28 квіт. 2021

Конфедерація роботодавців України виступає за консолідацію зусиль представників всіх асоціацій, об’єднань, підприємств та учасників ринку інформаційно-комунікаційних технологій з метою недопущення запровадження обмежуючих заходів на ринку кабельної продукції.

З відповідними ініціативами Конфедерація звернулась до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України.

Нагадаємо, у березні Мінекономрозвитку рекомендувало Міжвідомчій комісії з міжнародної торгівлі розглянути питання стосовно застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну кабельної та дротової продукції (проводи ізольовані, кабелі, інші ізольовані електричні провідники за кодами: 8544 49 20 00, 8544 49 91 00, 8544 60 10 10, 8544 60 10 98, 8544 60 90 10, 8544 60 90 90; кабелі волоконно-оптичні, складені з волокон з індивідуальними оболонками за кодами 8544 70 00 10, 8544 70 00 90). В контексті спеціальних заходів йдеться про збільшення ставок спеціального мита на три роки з щорічною лібералізацією 5%.

Обґрунтовуючи приведенням усіх учасників внутрішнього ринку України до однакових конкурентних умов, Мінекономіки рекомендує запровадити спеціальне мито: 23,5% – з дня застосування спеціальних заходів, 22,3% – через 12 місяців із дня застосування спеціальних заходів, 21,2% – через 24 місяці з дня застосування спеціальних заходів.

Разом з тим, підприємства, що входять до складу профільних організацій Конфедерації, розцінюють такі кроки Уряду як посилення адміністративних важелів впливу держави на ринкові процеси.

«Одним із прикладів такого некоректного впливу держави на ринкові процеси є намагання запровадити додаткові обмежуючі фактори щодо розвитку ринку інформаційно-комунікаційних технологій в цілому та сегменту ринку кабельної продукції. Це – дуже поверхневе розуміння захисту вітчизняного виробника. Насправді такими діями ми ані виробників не захищаємо, ані конкуренцію не підвищуємо, ані інвестиції не приводимо у галузь», - зазначає Голова Ради Всеукраїнського об’єднання обласних організацій роботодавців у сфері телекомунікацій та інформаційних технологій Наталія Балан.

За словами Н.Балан, такі ініціативи Уряду підмінюють поняття захисту вітчизняних товаровиробників та розвитку ринку телекомунікацій та інформаційних технологій в цілому. В результаті за ці маркетингові війни платить кінцевий споживач послуг. Це призводить до зростання вартості на послуги інтернет-доступу, ускладнення процесів цифровізації всіх сфер життя, скорочення надходжень до державного бюджету. При цьому питання власне захисту вітчизняного виробника – не вирішується. Такі дії не стимулюють інвестиції у створення сучасних виробництв кабельно-проводникової і зокрема оптико-волоконної продукції в Україні.

«Нам вже давно час відійти від деструктивної практики лобізму за рахунок кінцевого споживача», - зазначає Виконавчий Віцепрезидент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко. «Ми переконані, що сектор ІКТ – один з найперспективніших сегментів вітчизняної економіки, який здатен стати локомотивом економічного прориву України. Тому слід говорити про створення масштабної універсальної програми розвитку ринку ІКТ в цілому, посадивши за стіл переговорів усі зацікавлені сторони і беручи до уваги інтереси споживача».
Теги: конфедерація роботодавців України