Конфедерація роботодавців України не підтримала законопроекти популістського характеру

5 груд. 2008

3 рудня ц.р. відбулось чергове засідання Комітету Верховної Ради з соціальної політики та праці.
 
Нажаль, на засідання Комітету не було винесено жодного антикризового законопроекту, натомість на розгляд були винесені проекти законів, які мають суто популістський характер. Зокрема, законопроекти щодо збільшення розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму з 1 жовтня ц.р., щодо встановлення мінімальної частки заробітної плати у структурі собівартості продукції на рівні 30%, щодо проведення індексації в межах семи прожиткових мінімумів з порогом індексації в 100%. За підрахунками Мінфіну прийняття зазначених законопроектів потребуватиме додаткових коштів у сумі близько 90 млрд.грн.
 
Конфедерація роботодавців України не підтримала жодного з цих законопроектів, а члени  Комітету відхилили дані законопроекти.
 
Комітетом рекомендовано Верховній Раді взяти за основу законопроект народного депутата Михайла Папієва про внесення змін до Закону України "Про оплату праці" (щодо встановлення розміру мінімальної заробітної плати на рівні прожиткового мінімуму та розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду у відповідності з Єдиною тарифною сіткою), яким встановлюються умови визначення мінімальної заробітної плати з урахування потреб членів сім`ї працівника.
 
Керманич Конфедерації роботодавців Олексій Мірошниченко, зауважив, що Україна не взяла на себе зобов`язань по виконанню статті 4 Європейської соціальної Хартії (переглянутої), відповідно до якої визнається право працівників на таку винагороду, яка забезпечує їм та їхнім сім`ям достатній життєвий рівень. Окрім того, в умовах, що характеризуються поглибленням кризових явищ в економіці, дана новація є передчасною, необґрунтованою та фінансово обтяжливою, особливо для бюджетної сфери.
 
Також Комітетом  вирішено провести круглий стіл щодо заходів із запобігання необгрунтованій виплаті допомоги з тимчасової непрацездатності в умовах нестабільної економічної ситуації.