Представники Конфедерації роботодавців взяли участь у міжнародному інтерактивному семінарі-практикумі

5 груд. 2008

2 та 3 грудня 2008 року в Києві проходив міжнародний інтерактивний семінар-практикум «Розвиток компетенції та ефективності організацій роботодавців та профспілок», який був організований українсько-шведським проектом «Діалог на ринку праці – Україна».
 
У семінарі взяли участь представники організацій роботодавців та професійних спілок України, міжнародні експерти.
 
Під час семінару обговорювались питання побудови успішних організацій роботодавців та профспілок, їх функції та завдання, методи залучення нових членів, розвиток системи послуг та діяльності у відповідності до потреб членів, питання підвищення якості ведення колективних переговорів щодо врегулювання правових спорів, аспекти стратегічного планування та розвитку.
 
Учасники семінару поділились власним досвідом з розбудови організацій, обговорили існуючи проблеми та шляхи їх вирішення з міжнародними експертами, можливості застосування шведського досвіду. Учасникам семінару також були представлені розроблені експертами проекту посібники з питань побудови ефективних організацій роботодавців та профспілок.
 
Після закінчення семінару міжнародні експерти відвідали ВАТ «ЕМЗ «Металіст», що входить до всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців “Металіндустрія – Україна», яка є членом Конфедерації роботодавців України.
 
В ході візиту було обговорено питання соціального діалогу на підприємстві, взаємодія підприємства із організацією роботодавців, переговори щодо підписання колективного договору та галузевої угоди.
 
Міжнародні експерти високо оцінили відкритість та прозорість, активну позицію підприємства у соціальному діалозі. Звернули увагу, що в Швеції профспілки дуже активно беруть участь у роботі з своїми членами щодо підвищення конкурентоспроможності підприємств, розуміючи, що тільки конкурентоспроможне підприємство може забезпечити високий рівень соціальних стандартів та спроможне створювати якісні робочі місця.
 

Проведений семінар відрізнявся від попередніх більш глибоким розглядом питань власне інституційної побудови та розвитку організацій роботодавців та профспілок. Отриманий на семінарі досвід стане дуже корисним не тільки для новостворюваних організацій, але й для вже існуючих.