Робочий простір без дискримінації

29 черв. 2021

23 – 24 червня 2021р. за ініціативи ГО «СМАРТА» Радник Конфедерації роботодавців України Родіон Колишко взяв участь у круглих столах «Робочий простір без дискримінації».  Круглі столи були проведені в рамках проєкту Pact Ukraine "ЖІНКИ України: залучені, спроможні, незламні" за підтримки Міністерства закордонних справ Канади.

Основним мотивом проведення круглих столів було привернення уваги до проблеми із працевлаштуванням жінок в Україні в цілому та у частинах Луганської та Донецької областей, підконтрольних Україні.

За словами Президентки ГО «СМАРТА» пані Лілії Кісліциної, стан працевлаштування жінок у частинах Луганської та Донецької областей, підконтрольних Україні, умови їх праці та оплата праці є одними з найгірших в Україні. «Розрив в оплаті праці сягає 38%, і це є найбільший показник в Україні»,- зазначає Лілія Кісліцина. Громадські організації, що опікуються цим питанням, ставлять за мету привернення уваги до цієї проблеми шляхом адвокаційних та інформаційно-просвітницьких заходів. Родіон Колишко, представляючи Керівництво для роботодавців у сфері ґендерної рівності та недискримінації, розроблене Конфедерацією роботодавців України за підтримки Міжнародної організації праці в Україні, зазначив: «Незважаючи на відсутність в Україні правових норм, які б сприяли дискримінаційному ставленню до жінок в оплаті та умовах праці, ми змушені констатувати, що фактично певна нерівність у цих сферах є. Проведені дослідження не показали таких катастрофічних розривів в оплаті праці, про які зазначила пані Лілія Кісліцина, проте це не означає, що навіть з наявними цифрами щодо розміру розриву в оплаті праці слід миритися».

На думку роботодавців, основною метою розроблення Конфедерацією роботодавців України Керівництва для роботодавців у сфері ґендерної рівності та недискримінації було «озброєння» свідомих роботодавців, які приділяють увагу проблематиці формування недискримінаційних виробничих відносин, певним набором інструментів, який має дати відповідь та поради як саме застосовувати вітчизняне законодавство у сфері недискримінації.

Відповідаючи на запитання Родіон Колишко зазначив, що Керівництво є живим документом, покликаним гнучко й ефективно відповідати сучасним викликам у сфері організації трудових відносин, що постають як перед роботодавцями, так і перед працівниками, вважаючи, що недиксримінація є тією сферою дотику, де інтереси обох сторін не є протилежними.
Теги: думка роботодавців , радник Конфедерації роботодавців України , Родіон Колишко , конфедерація роботодавців України