109-та сесія Міжнародної Конференції Праці

1 лип. 2021

19 червня 2021 р. завершила свою роботу перша частина 109-тої сесії Міжнародної конференції праці, яка відкрилася 20 травня 2021 року. Внаслідок пандемії COVID-19 вона вперше в історії проводилася в режимі онлайн.

В її роботі взяли участь майже 4500 делегатів, у тому числі 171 міністр і заступник міністра, а також високопоставлені представники працівників і роботодавців з 181 держави-члена МОП. Офіційне відкриття конференції відбулося 20 травня, тоді ж було обрано її посадові особи. Поточний етап МКП завершився 19 червня, другий пройде з 25 листопада по 11 грудня 2021.

Пленарні засідання конференції відкрилися доповідями «Світ праці в період Ковіду» та «Результати гідної праці – Реалізація програм МОП у 2018 – 2019 роках».

За даними МОП, через пандемію під скорочення потрапили 33 мільйони людей. Ще 81 мільйон осіб з тих чи інших причин змушені були залишити роботу.

У доповіді МОП було зазначено, що ринок праці відновлюється повільними темпами і до допандемійних показників, швидше за все, вдасться повернутися не раніше 2023 року.

За прогнозами, у 2022 році кількість безробітних у світі сягне 205 млн., а глобальний рівень безробіття складе 5,7 відсотка. В останній раз такий показник був зареєстрований у 2013 році, коли на ринку праці все ще відчувалися наслідки світової економічної кризи.

Найскладніша ситуація, згідно експертам МОП, у країнах Латинської Америки і Карибського басейну, а також Європи і Центральної Азії.

У Східній Європі тільки через пандемію в 2020 році роботи позбулися 2,4 мільйона людей. У Центральній і Західній Азії з причин, пов'язаних з пандемією, без роботи в 2020 році залишилися 3,2 мільйона осіб (при загальному рівні безробіття 9,8 відсотка).

17-18 червня у рамках Конференції відбувся саміт «Світ праці» на тему: «Міжнародна протидія COVID-19, орієнтована на інтереси людини». У рамках саміту відбулося засідання на високому рівні за участю глав держав і урядів, а також дискусійний форум, на якому виступили представники тристоронніх учасників МОП.

На саміті обговорювались наслідки пандемії COVID-19 для ринків праці та стратегії відновлення, що сприяють соціальній справедливості та гідній праці.

Криза на ринку праці, викликана пандемією COVID-19, далеко не закінчилася, тому як мінімум до 2023 року зростання зайнятості не зможе компенсувати понесені втрати, йдеться в новому аналітичному звіті Міжнародної організації праці (МОП). У дослідженні під назвою «Перспективи зайнятості та соціального захисту в світі: тенденції, 2021 рік» (World Employment and Social Outlook: Trends 2021), прогнозується, що дефіцит, що виник через глобальну кризу в сфері зайнятості в 2021 році досягне 75 мільйонів робочих місць, а у 2022-му скоротиться до 23 мільйонів. Відповідне скорочення загального обсягу робочого часу, яке утворюється в результаті як дефіциту робочих місць, так і переходу на неповний робочий час, рівнозначно 100 мільйонам робочих місць на умовах повної зайнятості в 2021 році і 26 мільйонам у 2022 році. Така нестача робочих місць і скорочення тривалості робочого часу виникла на тлі хронічно високих докризових показників безробіття через недовикористання робочої сили, а також незадовільні умови праці.

Відповідно можна прогнозувати, що у 2022 році загальна кількість безробітних в світі складе 205 млн осіб - значно більше, ніж в 2019 році (187 млн). Таким чином, рівень безробіття складе 5,7 відсотка. Якщо не брати до уваги кризовий період, викликаний пандемією COVID-19, в останній раз такий показник був зафіксований в 2013 році.

Перед учасниками саміту із відеозверненнями виступили ключові світові лідери, зокрема, Папа Римський Франциск, Президент Південної Кореї Мун Чже Ін, Прем'єр-міністр Португалії Антоніу Кошта та Президент США Джо Байден.

Після 4-місячної перерви пройде другий етап Конференції з 25 листопада по 11 грудня. Протягом листопада і на початку грудня 2021 року в комітетах намічено два тематичних обговорення: одне буде присвячено дискримінації в галузі праці, друге - безперервному навчанню і підвищенню кваліфікації. Закривається МКП 11 грудня 2021р.

Від Конфедерації роботодавців України участь у роботі 109-ї конференції Міжнародної організації Праці брав заступник делегата від об’єднань роботодавців України Родіон Колишко.
Теги: соціально-трудові відносини , кваліфікації , Родіон Колишко , Радник Конфедерації роботодавців , конфедерація роботодавців України , об'єднання роботодавців