Відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

13 лип. 2021

12 липня 2021 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Участь в засіданні Комітету взяв Виконавчий Віцепрезидент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.

Під час засідання Комітету розглядалися проєкти законів України:

про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення розмірів стипендій (р.№4036);

про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення розмірів академічної та соціальної стипендій (р.№4036-1);

про внесення зміни до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо встановлення розміру мінімальної пенсії за віком на рівні мінімальної заробітної плати (р.№4041);

- про внесення змін до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо розміру мінімальної пенсії за віком (р.№4041-1)

та інші проєкти законів.

Під час розгляду проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення розмірів стипендій» (р. №4036), яким передбачається, що розмір академічної та соціальної стипендій, порядок їх призначення і виплати встановлюються Кабінетом Міністрів України, при цьому, розмір: мінімальної академічної стипендії не може бути меншим фактичного розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць;мінімальної соціальної стипендії не може бути меншим 150 відсотків фактичного розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також для осіб, на яких розповсюджується Закон України «Про престижність шахтарської праці». Виконавчий Віцепрезидент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко, виступаючи на засіданні, запропонував включити до переліку осіб на яких буде розповсюджуватися даний законопроєкт також учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, що було підтримано членами Комітету.
Теги: професійно-технічна освіта , Олексій Мірошниченко , конфедерація роботодавців України , Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців