..

 

Відбулись консультації з підготовки щорічної доповіді про стан виконання Угоди про асоціацію

16 вер. 2021

15 вересня 2021р. за ініціативи Європейської Комісії відбулись консультації з Українською стороною платформи громадянського суспільства (УС ПГС) щодо підготовки щорічної доповіді про стан виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Як зазначили представники Європейською Комісії, доповідь має базуватися на фактах, не містити політичної оцінки чи рекомендацій щодо політики, та торкатися окремих аспектів Угоди про Асоціацію.

В результаті зустрічі представники УС ПГС коротко повідомили колег з Європейської сторони щодо їх бачення прогресу у впровадженні Угоди про асоціацію (включаючи положення про впровадження зони вільної торгівлі) в останні шість місяців, включаючи ключові зміни та виклики, які передбачаються до кінця року.

Серед питань, які піднімалися на зустрічі, зокрема, були:
 - Економічний розвиток, включаючи бізнес -середовище, МСП, сільське господарство, продуктивність та економічну діяльність, розвиток села, регіональний розвиток, внутрішній державний фінансовий контроль та зовнішній аудит, оподаткування, статистику, промислову та підприємницьку політику, споживчу політику, морську справу, рибальство, туризм, компанії право, бухгалтерський облік та аудит та корпоративне управління, фінансові послуги, зайнятість та соціальна політика, охорона праці та безпека на роботі, охорона здоров'я
 - Торгівля та питання, пов'язані з торгівлею
 - Зв’язок, енергоефективність, дії щодо клімату, навколишнє середовище та цивільний захист
 - Транспорт, енергетичне співробітництво, кліматичні дії, навколишнє середовище, цивільний захист
 - Освіта, навчання та молодь, співробітництво у сфері культури, досліджень, технологічних розробок та інновацій.

Як зазначив член Ради Конфедерації роботодавців України, представник сектору роботодавців в УС ПСГ Вячеслав Биковець, «Головне сьогодні – розуміти які будуть вжиті кроки за результатами проведених консультацій».

Обговорення стану впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також ступінь включення у ці процеси громадянського суспільства продовжиться на спільному засіданні Платформи громадянського суспільства, яке відбудеться 27 вересня 2021р. в режимі онлайн.Теги: УС ПГС , Українська сторона платформи громадянського суспільства , ЄС , Угода про асоціацію