Курорти України потребують розвитку

23 лют. 2009

Під час проведення «круглого столу» обговорювалися також питання вирішення проблем галузі, стратегічні орієнтири розвитку курортної сфери в умовах загострення економічної кризи. Мета «Круглого столу» - обговорення актуальних проблем та перспектив розвитку курортної сфери України, а також вироблення концептуальних пропозицій з широкого кола питань подальшого удосконалення державної політики в курортній сфері. Це особливо актуально в умовах загострення економічної кризи в державі, а також в контексті підготовки туристичної інфраструктури до проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Голова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Олексій Мірошниченко наголосив, що вкрай необхідно створити єдине широке інформаційне поле, де б всебічно висвітлювалися потенціал та специфіка оздоровчих ресурсів санаторіїв України. Щорічно за рахунок коштів Фонду більше 260 тисяч застрахованих осіб і членів їх сімей поліпшують своє здоров’я на базі 140 оздоровчих закладів. Але тільки кожна п’ятдесята застрахована особа може отримати путівку на санаторно-курортне лікування за рахунок коштів Фонду. А, виходячи з щорічного збільшення темпів росту захворюваності працюючих, майже кожний третій із них потребує санаторно-курортне лікування.

Для ефективного використання можливостей санаторно-курортної галузі України першим кроком має стати загальнонаціональний проект «Курорти та санаторії України», який започаткували Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності разом з Міністерством охорони здоров’я, Державною службою туризму і курортів, Всеукраїнською асоціацією фізіотерапевтів та курортологів.

Підтримуючи пропозицію щодо необхідності розробки та запровадження єдиної методики формування вартості путівок до санаторно-курортних закладів пропонується це зробити в максимально стислі терміни.

Одним із шляхів вирішення цього питання також може бути надання Фонду права мати на балансі свої санаторно-курортні заклади, що дозволить йому більш раціонально використовувати кошти для належного виконання Закону в частині надання послуг із санаторно-курортного лікування застрахованим особам та членам їх сімей.

Також Олексій Мірошниченко запропонував внести до резолюції пункт, що передбачає внесення змін до Закону України «Про податок на додану вартість», у частині звільнення від податку на додану вартість операцій щодо закупівлі путівок за рахунок коштів Фонду. Крім цього, він вказав на необхідність зазначити в резолюції, що закупівля послуг із санаторно-курортного лікування не може здійснюватися на підставі тендеру (торгів). Учасники «круглого столу» ухвалили проект Резолюції щодо удосконалення державної політики в сфері розвитку курортів.