III Форум «Європа – Україна» у Києві

25 лют. 2009

25-27 лютого в Українському домі у Києві відбувся щорічний форум «Європа-Україна». Цього року він пройшов під гаслом «Україна – Європейський Союз: наступний крок до об’єднаної Європи».

У роботі форуму взяли участь відомі політики, бізнесмени, експерти та представники ЗМІ. Це понад 400 учасників з України, країн ЄС та СНД. Серед тих, хто брав участь у цікавих дискусіях на тему українського майбутнього, економічної та енергетичної безпеки України і Європи в цілому, проблем розвитку демократії і ролі історичної пам’яті у формуванні національної ідентичності народів Центральної та Східної Європи: колишній президент Польші Лех Валенса, голова делегації ЄС-Україна в Європарламенті Адріан Северин, заступник міністра закордонних справ Чехії Томаш Пояр, депутат німецького Бундестага Райндер Стенблок. Конфедерація роботодавців України також делегувала своїх представників.

«Україна є складовою частиною Європи не тільки географічно, а й ментально. Ми хочемо зрозуміти, чому на сьогодні у нас немає чіткого сигналу від ЄС відносно членства України в цій організації. Ми пояснюємо це питаннями українського законодавства, українською політикою», - заявив голова правління міжнародної благодійної організації «Гуманітарний фонд «Єдиний світ» Едуард Прутник. Він наголосив, що виходити Україні із кризи треба разом з усією Європою.

В свою чергу голова програмної ради Економічного форуму Зігмунт Бердиховський відзначив, що основним завданням форуму є «Вироблення єдиної формули для виходу із фінансово-економічної кризи як Європи, так і України».

Уперше Міжнародний форум «Європа-Україна» відбувся у Вроцлаві (Польща) в 2007 році, вдруге – у Києві минулого року.