Зайнятість людей з інвалідністю – міжнародний досвід

4 бер. 2009

В кінці лютого в приміщенні Державного центру зайнятості для членів Робочої групи та представників служби зайнятості відбувся семінар «Зайнятість людей з інвалідністю – міжнародний досвід», який мав на меті ознайомити учасників з міжнародним досвідом та найкращими практиками, обговорити ключові аспекти ситуації в Україні, що потребують вдосконалення, а також досягнути домовленості щодо застосування міжнародного досвіду в моделі працевлаштування людей з інвалідністю в Україні.

Під час семінару обговорювалися правовий та політичний контекст, побудова взаємодії та співробітництва між різними інституціями, організація послуг з працевлаштування, особливості сприяння зайнятості в умовах фінасово-економічної кризи.

З міжнародним досвідом присутніх знайомила Барбара Мюррей – головний спеціаліст Департаменту розвитку професійних навичок, компетентності та здатності до зайнятості Міжнародної організації праці.

Семінар організовано в межах Проекту технічного співробітництва Державної служби зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, Програми розвитку ООН та Міжнародної організації праці «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості» (далі – Проект).

Одним з основних завдань Проекту є розроблення ефективної моделі працевлаштування людей з інвалідністю в Україні. З метою якнайкращого представлення у процесі розробки такої моделі інтересів усіх організацій та установ, функції яких пов’язані із наданням послуг зі сприяння працевлаштуванню людей з інвалідністю, в межах Проекту сформовано Робочу групу, а також Дорадчий Комітет для прийняття консенсусних рішень щодо напрацювань Проекту стосовно моделі працевлаштування людей з інвалідністю в Україні.

До складу Робочої групи обрані і представники Конфедерації роботодавців України.