9 квітня 2009 р. відбулося засідання круглого столу на тему «Державно-приватне партнерство в Україні: перспективи розвитку на основі законодавчого врегулювання»

10 квіт. 2009

9 квітня 2009 р. відбулося засідання круглого столу на тему «Державно-приватне партнерство в Україні: перспективи розвитку на основі законодавчого врегулювання».
Голова Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталя Королевська та Заступник Міністра економіки Віктор Пантелеєнко представили Проект Закону України «Про загальні засади державно-приватного партнерства», що було підготовлено до першого читання в Верховній Раді України.
Впровадження світової практики державно-приватного партнерства в Україні в повній мірі необхідне у зв’язку з сьогоднішнім становищем виробничої інфраструктури, що є практично зношеною. Законодавче врегулювання партнерства надасть можливість залучити приватний капітал, але при цьому  усунути негативні ризики, можливі під час приватизації таких об’єктів, а також проблеми, які існують в державному управлінні підприємствами. Крім того, існування повноцінної законодавчої бази з державно-приватного партнерства значно покращить інвестиційний імідж України в світовому масштабі та стане фактором для підвищення її рейтингу конкурентоспроможності.
Під час презентації законопроекту було зазначено, що переваги державно-приватного партнерства для держави полягають в можливості зменшення бюджетних видатків та швидкого знаходження ресурсів для реалізації різноманітних проектів чи державних цільових програм, як наприклад, модернізація підприємств, розвиток інфраструктури, впровадження передових технологій, оптимальний розподіл повноважень щодо контролю над спільною діяльністю. Але основна цінність від цього виду взаємовідносин з бізнесом в тому, що держава повністю зберігає за собою право власності на всі об’єкти.

Організатори підкреслили, що проект Закону України «Про загальні засади державно-приватного партнерства» носить антикризовий характер, оскільки його прийняття в  умовах фінансово-економічної кризи надасть можливість підготувати надійну інвестиційну платформу для приватного капіталу, і закликали до підтримання зазначеного законопроекту в Верховній Раді