Децентралізація професійно-технічної освіти

13 квіт. 2009

10 квітня 2009 року відбулась селекторна нарада під головуванням заступника Міністра освіти і науки України Олександра Гребельника з питання забезпечення ефективного виконання функцій, що передаються на регіональний рівень з 1 січня 2010 року відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 січня 2009 року № 42-р.
 
У нараді взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Конфедерації роботодавців України, організацій роботодавців, керівники регіональних управлінь освіти і науки, директори професійно-технічних навчальних закладів.
 
Як зазначив під час свого виступу Виконавчий Віце-президент Конфедерації Олексій Мірошниченко, реформування професійно-технічної освіти повинно здійснюватись за трьома основними напрямками: управління, фінансування, якість. Висловив необхідність впровадження децентралізації системи управління професійно-технічною освітою та фінансування, приділивши особливу увагу питанням формуванню державного замовлення, вартості навчання та звітності по результатам фінансової діяльності. Висловив необхідність впровадження єдиного органу, який би відповідав за всю систему підготовки кадрів замість багатьох існуючих.
 
Результати обговорення допоможуть підготуватись до передачі повноважень та подальшої ефективної роботи.