Відбулась презентація електронної версії публікацій МОП

21 квіт. 2009

16 квітня ц.р. відбулась презентація електронної версії публікацій МОП в рамках запровадження принципу технічної співпраці з МОТ. В збірнику містяться Конвенції МОП, прийняті в період з 1919 по 2007 роки. До кінця червня ц.р. планується відкрити сторінку МОП в Україні.
Презентовано технічні можливості диску, навігаційну систему, інші можливості які надають переваги для зручного користування перед іншими пошуковими системами.
Перед презентацією відбулись виступи Національного координатора МОП в Україні В.Костриці, яким поінформовано, що на сьогодні прийнято 188 Конвенцій та 200 рекомендацій МОТ, 56 Конвенцій є чинними для України. В контексті підписаного Меморандуму взаємопорозуміння між Федерацією роботодавців України, Конфедерацією роботодавців України, Всеукраїнською асоціацією роботодавців було звернуто увагу, що саме на такому об`єднанні зусиль як в середовищі роботодавців, так і профспілках, яке сприятиме мінімізації наслідків економічної кризи, було наголошено на  8-й міжнародній конференції в Лісабоні.
Серед інших в презентації взяли участь повноважний посол Бельгії, народні депутати України Сушкевич В., Шевчук О., Волинець М., секретаріат Комітету ВРУ з питань соціальної політики та праці, представники соціальних партнерів, наукові працівники, національні координатори міжнародних проектів, започаткованих в Україні. Усіма учасниками надано високу оцінку діяльності офісу МБП в Україні.
Дійсно, останнім часом у правозастосовчій практиці дедалі більшого застосування набувають саме Конвенції. Конфедерація роботодавців у своїй повсякденній діяльності при написанні листів, звернень, складанні будь-яких юридичних документів практично щодня застосовує ті чі інші норми Конвенцій. Це і Конвенція МОП № 87 про свободу асоціації та захист права на організацію, в якій закладені ідеологічні основи створення організацій роботодавців, і Конвенція МОП № 98 про застосування принципів права на ведення колективних переговорів, Конвенція МОП № 144 про тристоронні консультації для сприяння застосуванню міжнародних трудових норм, Європейська соціальна хартія.
Необхідно зазначити, що при зверненні до судових інстанцій за захистом свого порушеного права, інтересу в якості обґрунтування своїх позовних вимог робиться посилання саме на фундаментальні Конвенції МОП, оскільки ратифіковані Конвенції є частиною національного законодавства відповідно до ст.9 Конституції України.
Тому така технічна допомога безперечно стане принагідною у нашій роботі і дозволить полегшити роботу з цими документами.