23 квітня 2009 року за ініціативи Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, Держкомпідприємництва та Міністерства економіки України відбулись громадські слухання з питань державних закупівель

29 квіт. 2009

23 квітня 2009 року за ініціативи Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, Держкомпідприємництва та Міністерства економіки України відбулись громадські слухання з питань державних закупівель.
Основним предметом обговорення стали законопроект № 2263-1 «Про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти», підготовлений Комітетом Верховної Ради України з питань економічної політики до другого читання, та проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», розміщений на сайті Міністерства економіки України 9 квітня 2009 року.
 
Присутні висловили занепокоєння тим, що вищезазначені проект Закону та проект Постанови потребують обов’язкового доопрацювання в частині визначення прозорих процедурних питань,  в тому числі удосконалення процедури закупівель у одного учасника, без чого у сфері державних закупівель будуть розповсюджені зловживання як з боку бізнесу, так і з боку органів влади різного рівня, узгодження з правилами державних закупівель СОТ та Світового банку, забезпечення конкурентоспроможності українських виробників та експортерів послуг тощо.
 
В ході обговорення присутніми було вирішено звернутись до Голови Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики О.М. Ткаченка з проханням доопрацювати законопроект, в робочій групі, до якої мають бути  делеговані учасники громадських слухань-підприємці.
Крім того, секретар Ради підприємців закликав підприємців Ради звернутися до Голови Верховної Ради України В.М. Литвина з проханням не вносити в порядок денний законопроект «Про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти» без його повторного громадського обговорення та до Прем'єр-міністра України з проханням розглянути на засіданні Уряду проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», напрацьований учасниками громадських слухань.
Враховуючи вищезазначене, всі зацікавлені особи можуть до 30.04.2009 року надати в Раду підприємців при Кабінеті Міністрів України свої пропозиції щодо необхідних змін до проекту Закону України «Про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти» (реєстр. №2263-1) та до 10.05.2009 року  - до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти» (електронна адреса rada@kmu.gov.ua)