Необхідність розвитку базових компетенцій та впровадження рівного доступу до інформаційних комп’ютерних технологій

15 трав. 2009

13 травня 2009 року за ініціативи компанії «Майкрософт Україна» та неприбуткової організації PH International відбувся круглий стіл «Подолання проблем із працевлаштуванням за допомогою комп’ютерних навичок”.
 
У роботі круглого столу взяли участь представники Державної служби зайнятості, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Конфедерації роботодавців України, кадрових агенцій, керівники підприємств, ЗМІ.
 
Учасникам круглого столу було презентовано результати роботи проекту «Відкритий світ інформаційних технологій» IDEA (Information Dissemination and Equal Access), який реалізується компанією «Майкрософт Україна» спільно із неприбутковою організацією PH International та спрямований на розвиток інформаційної грамотності населення регіонів України, підвищення якості освіти та рівня соціального і культурного розвитку, а також поліпшення якості життя людей, які потребують соціальної підтримки.
 
Учасниками круглого столу також були обговорені питання щодо ситуації на ринку праці України, перспективи програм (проектів) з підвищення комп’ютерної грамотності населення, знання комп’ютерних технологій як чинник успіху при працевлаштуванні. Під час дискусії учасники відзначили, що конкурентоспроможність національної економіки залежить від конкурентоспроможності людей, сьогодні все більше інформаційних ресурсів переходить в електронну форму, а Україна посідає останні місця з рівня комп’ютерної грамотності. Сьогоднішня економічна ситуація лише загострила існуючи проблеми, особливо невідповідність рівня комп’ютерної підготовки студентів сучасним вимогам ринку праці, нерівний доступ до мережі Інтернет, особливо у сільський місцевості.
 
Як відзначив під час свого виступу директор департаменту Конфедерації Кирило Ткаченко, що сьогодні комп’ютерна грамотність повинна розглядатись як базова компетенція людини і зусилля держави, бізнесу необхідно спрямувати на розвиток особистості, але в той же самий час людина сама повинна постійно підвищувати власну компетенцію. Необхідно створювати не тільки умови для розвитку особистості, але й мотиваційні виклики.

Учасники круглого столу погодились, що рівень комп’ютерної грамотності людини підвищує її шанси на працевлаштування і це є загальнодержавне питання виходячи із підвищення конкурентоспроможності національної економіки.