Партнерство задля покращення можливостей для зайнятості молоді з особливими потребами

27 трав. 2009

25 травня 2009 року Фондом Східна Європа було проведено круглий стіл на якому громадською організацією «Аналітичний центр «Соціоконсалтинг» було презентовано результати дослідження «Моніторинг дотримання прав на працю та зайнятість молоді з особливими потребами у Луганській та Львівській областях».
 
Метою дослідження було визначення стану дотримання прав на працю та зайнятість молоді з особливими потребами у Луганській та Львівській областях та вироблення рекомендацій щодо покращення ситуації.
 
У роботі круглого столу взяли участь представники Державної служби зайнятості, Конфедерації роботодавців України, громадських організацій, ЗМІ.
 
Учасники круглого столу відмітили, що працевлаштування молоді з особливими потребами – це відповідальність всіх соціальних партнерів. Забезпечити роботою молодь з особливими потребами можливо завдяки вирішенню таких питань, як доступність до робочого місця, підвищення ефективності використання коштів фонду захисту інвалідів, визначення кількості інвалідів, які бажають працювати. Представник Конфедерації також звернув увагу присутніх на неможливість виконання окремими підприємствами нормативу щодо створення робочих місць (4 %) завдяки важким або небезпечним умовам праці, що необхідно враховувати при накладені штрафних санкцій.
 
Результати дослідження та рекомендації круглого столу будуть враховані центральними та місцевими органами влади при формуванні програм розвитку.