Мінекономіки розробляє інформаційну систему послуг для українського товаровиробника

2 вер. 2009

З метою просування українських товарів на зовнішні ринки та на виконання розпорядження Уряду від 03.12.2008 № 1509-р «Про затвердження Плану заходів із зменшення негативного сальдо у зовнішній торгівлі», з листопада 2008 року спеціалістами Мінекономіки розробляється інформаційна система моніторингу зовнішніх ринків та надання консультативних послуг для українського товаровиробника.
Система надасть можливість оптимізувати діяльність окремих департаментів Мінекономіки та торгівельно-економічних місій (ТЕМ) у складі закордонних дипломатичних установ України та надасть загальнодоступну державну інформаційно-правову підтримку діяльності вітчизняних експортерів.
Пошукові механізми інформаційної системи дадуть змогу здійснювати двосторонній пошук торгівельних партнерів як для українських, так і для іноземних компаній.
Проект державної інформаційної підтримки експорту втілюється в формі порталу в мережах Інтернет за адресою www.ukrexport.gov.ua
На цей час Інтернет-портал функціонує у тестовому режимі: створено навігаційну структуру, наповнюються дані про економічний стан України та країн-основних торгівельних партнерів. На прикладі Ізраїлю можна ознайомитись з орієнтовними даними, які з другого півріччя 2009 р. будуть надаватися до 60 країн перебування ТЕМ.
Конфедерація роботодавців України пропонує у своїй роботі використовувати зазначений Інтернет-портал і надавати пропозиції та коментарі щодо структури і функціональних можливостей сайту.
За додатковою інформацією звертатись до відділу проектного розвитку ДП “Держзовнішінформ” за телефоном 8(044)246-41-09, контактна особа Олена Іванова.