Прем’єр-міністр зустрілася з представниками CПО сторони роботодавців

7 вер. 2009

3 вересня, в приміщенні Кабінету Міністрів України відбулась перша зустріч представників Спільного представницького органу (СПО) сторони роботодавців на національному рівні з Прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко.
 
Під час свого виступу Голова СПО Олексій Мірошниченко наголосив на необхідності більш тісної співпраці з Урядом в рамках соціального діалогу. «Ми готові допомагати Уряду в усіх питаннях щодо подолання кризових явищ в економіці та вирішенні проблем вітчизняної промисловості та підприємництва. Для ефективності цієї співпраці, на нашу думку, діалог з Кабінетом Міністрів повинен бути значно посилений» - зазначив представник сторони роботодавців.
 
Враховуючи всю соціально економічну важливість прийняття збалансованого бюджету на наступний фінансовий рік, представники роботодавців представили Прем’єр-міністру свої пропозиції до проекту бюджету України. Серед основних пропозицій: необхідність визначення прогнозованого курсу національної валюти, здешевлення кредитних ресурсів, необхідність забезпечення рівня компенсації сільхозвиробникам по всім основним напрямкам на рівні не менше ніж в цьому році, передбачення компенсації з бюджету витрат транспортним підприємствам на перевезення пільгового контингенту в обсягах, які покривають відповідні затрати, передбачення дотації підприємствам ЖКХ на покриття різниці в тарифах. Роботодавці запропонували Прем’єр-міністру залучити своїх представників до подальшого опрацювання проекту бюджету.
 
Зважаючи на всю складність ситуації, в якій зараз опинились підприємства реального сектору економіки, роботодавці висловили спільну позицію, що процес підвищення оплати праці закономірний, якщо він збалансований виваженою державною, економічною та регуляторною політикою: стабільністю національної валюти, доступністю кредитних ресурсів, помірним навантаженням на фонд оплати праці по внесках на соціальне страхування, стабільними цінами на енергоносії, стримуванням корупції, зрозумілою та прогнозованою податковою політикою. Представники роботодавців ще раз підтвердили свою позицію щодо необхідності якомога більш збалансованого та виваженого зростання мінімальної заробітної плати у 2010 році.
 
У ході розгляду проблемних питань під час зустрічі, особливу роль було відведено питанню нормалізації податкового законодавства, а саме йшлося про розпорядження КМУ № 757-р від 01.07.2009р. «Деякі питання адміністрування податків зборів (та обов’язкових платежів)» та № 838-р від 17 липня 2009 р. «Про врегулювання деяких питань адміністрування податку на додану вартість», а також Постанови № 895. Представники СПО вкотре звернулися до Прем’єр-міністра терміново скасувати прийняті розпорядження.
 
«На нашу думку, такий крок призведе до нормалізації відносин між податковими органами та платниками податків, між роботодавцями, інвесторами та державою в цілому та сприятиме скорішому подоланню кризових явищ підприємствами реального сектору економіки України. Також вважаємо доцільним участь у колегіях міністерств задля узгодження питань що стосуються роботодавців» - наголосив заступник Голови СПО Дмитро Олійник.
 
Розділяючи стурбованість роботодавців щодо можливості прийняття нормативних актів без врахування їхньої позиції Прем’єр-міністр України погодилась із запропонованим та пообіцяла надати відповідне доручення міністерствам щодо забезпечення присутності представників СПО у складі колегій міністерств та відомств.
 
Також представники роботодавців звернули увагу Прем’єр-міністра на проблеми, що існують у Фондах соціального страхування. Так у своєму виступі керівник Секретаріату СПО, Василь Надрага зауважив, що зрив засідань Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України з боку урядової сторони на даний момент вже призвів до зриву фінансування страхових виплат інвалідам трудового каліцтва, лікування і надання медичних послуг потерпілим. Також залишаються незатвердженими і без відповідного фінансування профілактичні заходи Фонду. 
 
Сторони домовились про регулярні робочі зустрічі Прем’єр-міністра з представниками Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні. Також Ю.Тимошенко доручила представнику Міністерства фінансів України включити представників СПО до робочої групи з опрацювання проекту бюджету на 2010 рік та прийняти пропозиції сторони роботодавців до розгляду. За результатами зустрічі буде видано протокольне доручення Прем‘єр-міністра.
 
На зустрічі були присутні Міністр праці та соціальної політики України, Людмила Денісова; Міністр освіти і науки України, Іван Вакарчук; Міністр економіки України, Богдан Данилишин; заступники міністрів: Міністерства фінансів, Міністерства транспорту та зв’язку; а також представники Секретаріату Кабінету Міністрів України та національний координатор Міжнародної організації праці, Василь Костриця. Спільний представницький орган сторони роботодавців на національному рівні представляли Олексій Мірошниченко, Голова СПО, виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України; Дмитро Олійник – заступник Голови СПО, перший заступник Голови ради ФРУ; В’ячеслав Биковець – заступник Голови СПО, в.о. Президента Всеукраїнської асоціації роботодавців; Борис Райков – член СПО, перший заступник Голови ради ФРУ; Василь Надрага – керівник Секретаріату СПО, Генеральний директор ФРУ та Сергій Притоманов – член СПО, виконавчий директор Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців підприємств металургійного комплексу «Федерація металургів України».
 
 
Нагадаємо, що 7 липня ц.р., зібрання представників Всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців утворили Спільний представницький орган на національному рівні та звернулись до Уряду з пропозиціями здійснити системні кроки з подолання економічної кризи.
Була підписана Угода про утворення Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні між Федерацією роботодавців України як об`єднанням, що представляє інтереси роботодавців за територіальною ознакою (угоду підписав Голова ради ФРУ Юрій БОЙКО), Конфедерацією роботодавців України як об`єднанням, що представляє інтереси роботодавців за галузевою ознакою (угоду підписав Президент КРУ Олександр СОКОЛОВСЬКИЙ), Всеукраїнською асоціацією роботодавців України, що представляє інтереси малого та середнього бізнесу (угоду підписав в.о. Президента ВАР В’ячеслав БИКОВЕЦЬ).
Головою СПО був обраний Олексій Мірошниченко, виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України, а керівником Секретаріату СПО був призначений Генеральний директор Федерації роботодавців України Василь Надрага.