Об’єднані роботодавці затвердили напрямки своєї діяльності на майбутній період

3 вер. 2009

31 серпня ц.р. відбулось перше засідання Президії Спільного представницького органу(СПО) сторони роботодавців на національному рівні
 
Під час засідання Президії СПО учасники погодили напрямки спільної роботи в нормотворчій діяльності, що направлені на реалізацію прав роботодавців на участь у формуванні соціально-економічної політики держави.
 
Першочерговими напрямками визначили роботу над проектом Трудового кодексу, проектом закону «Про соціальний діалог», проектом закону «Про єдиний соціальний внесок», проектом закону «Про оплату праці (щодо визначення вартості робочої сили) та проектом закону про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування.
 
«Серед завдань СПО в короткостроковій перспективі - забезпечення присутності наших представників у всіх центральних органах виконавчої влади, особливо необхідно забезпечити представництво роботодавців на засіданнях Уряду та урядових комітетів, з метою захисту інтересів роботодавців та підприємців» - зазначив Голова СПО, Виконавчий віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.
 
Також сторони погодили спільну позицію щодо підтримки законопроектів направлених на забезпечення конкурентоздатності вітчизняної економіки, забезпечення преференції галузей реального сектору економіки (зокрема металургійної та вугільної галузі), стимулювання заходів з енергозбереження та реформування податкового законодавства.
 
Як зауважив під час свого виступу, член Президії СПО, Голова ради Федерації роботодавців України Юрій Бойко: «Саме завдяки Генеральний угоді між роботодавцями і Урядом, роботодавці мають змогу ефективно впливати на процеси управляння країною, та активно втілювати світову практику ведення соціального діалогу в державі. Слід зазначити, що вже розпочата та активно триває робота щодо укладення Генеральної угоди на майбутній 2010 рік та відповідних галузевих та територіальних угод».
 
До складу президії СПО входять В’ячеслав Биковец В.о. президента Всеукраїнської асоціації роботодавців, Юрій Бойко Голова ради Федерації роботодавців України, Олексій Мірошниченко, виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України, Дмитро Олійник, Перший заступник голови ради Федерації роботодавців України, Голова Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців «Федерація роботодавців скляної промисловості України», Олег Шевчук, Член ради Конфедерації роботодавців України, Голова ради Всеукраїнського об`єднання обласних організацій роботодавців в сфері телекомунікаційних та інформаційних технологій.
 
Нагадаємо, що 7 липня ц.р., зібрання представників Всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців утворили Спільний представницький орган на національному рівні та звернулись до Уряду з пропозиціями здійснити системні кроки з подолання економічної кризи.
Була підписана Угода про утворення Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні між Федерацією роботодавців України як об`єднанням, що представляє інтереси роботодавців за територіальною ознакою (угоду підписав Голова ради ФРУ Юрій БОЙКО), Конфедерацією роботодавців України як об`єднанням, що представляє інтереси роботодавців за галузевою ознакою (угоду підписав Президент КРУ Олександр СОКОЛОВСЬКИЙ), Всеукраїнською асоціацією роботодавців України, що представляє інтереси малого та середнього бізнесу (угоду підписав в.о. Президента ВАР В’ячеслав БИКОВЕЦЬ).
Головою СПО був обраний Олексій Мірошниченко, виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України, а керівником Секретаріату СПО був призначений Генеральний директор Федерації роботодавців України Василь Надрага.