Представники профспілок та роботодавців вдруге зібралися на консультативну зустріч щодо проекту Трудового кодексу

8 вер. 2009

1 вересня 2009 року відбулося друге засідання повноважених представників всеукраїнських профспілок, їх об’єднань та представників Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні щодо обговорення окремих положень проекту Трудового кодексу.

Зокрема, повноважні представники сторін дійшли згоди щодо п. 19 ст. 3 проекту (щодо участі працівників в управлінні юридичною особою-роботодавцем); частину 3 ст. 38 (щодо моменту виникнення трудових відносин); частини 2 ст. 103 проекту (щодо алгоритму дії роботодавця у випадку виникнення у працівника права поворотного прийняття на роботу) тощо.

Втім, такі принципові моменти, як право роботодавця видавати нормативні акти (ст. 13 проекту ); визначення складових розміру мінімальної заробітної плати (частина 3 ст. 219 проекту); змісту та дії колективних договорів та угод (ст. ст. 348, 350 проекту) поки що залишаються у розбіжностях.

 

Нагадаємо, що 7 липня ц.р., зібрання представників Всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців утворили Спільний представницький орган на національному рівні та звернулись до Уряду з пропозиціями здійснити системні кроки з подолання економічної кризи.
Була підписана Угода про утворення Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні між Федерацією роботодавців України як об`єднанням, що представляє інтереси роботодавців за територіальною ознакою (угоду підписав Голова ради ФРУ Юрій БОЙКО), Конфедерацією роботодавців України як об`єднанням, що представляє інтереси роботодавців за галузевою ознакою (угоду підписав Президент КРУ Олександр СОКОЛОВСЬКИЙ), Всеукраїнською асоціацією роботодавців України, що представляє інтереси малого та середнього бізнесу (угоду підписав в.о. Президента ВАР В’ячеслав БИКОВЕЦЬ).
Головою СПО був обраний Олексій Мірошниченко, виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України, а керівником Секретаріату СПО був призначений Генеральний директор Федерації роботодавців України Василь Надрага.