Роботодавці незадоволені формуванням кредитно-грошової та валютної політики України

18 вер. 2009

Сьогодні, 18 вересня 2009 року, відбулось засідання Президії Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні. Під час якого були розглянуті питання сфері формування грошово-кредитної політики в Україні та підвищення розміру мінімальної заробітної плати.
 
Під час обговорення сторони висловили думку, що існуюча в Україні грошово-кредитна політика є незадовільною, що є неприпустимим в умовах фінансово економічної кризи, а програма рефінансування комерційних банків не дає запланованого ефекту для розвитку реального сектора економіки.
 
Члени Президії СПО піддали сумніву існуючу систему контролю за витрачанням коштів призначених для рефінансування комерційних банків та напрямів їхнього використання. Тому присутні на засіданні прийняли рішення відкрито звернутись до партнерів по соціальному діалогу (Президента України Віктора Ющенко, Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, Голови Верховної Ради України Володимира Литвина) та безпосередньо до Голови Національного банку України Володимира Стельмаха з метою привернути увагу останніх до ситуації формування грошово-кредитної політики.
 
Роботодавці закликають негайно вжити заходів по стабілізації національної валюти, наголошують на необхідності зменшення ставки рефінансування комерційних банків Національним банком України до рівня не більше ніж 8 відсотків, на необхідності вжити заходів для максимального здешевлення кредитів, що надаються підприємствам реального сектору економіки комерційними банками та як найшвидшого перегляду політики рефінансування комерційних банків для того, щоб кожна гривня була направлена в реальний сектор економіки .
 
Відповідне звернення Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні буде направлене в понеділок (21.09.2009).
 
Нагадаємо, що 7 липня ц.р., зібрання представників Всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців утворили Спільний представницький орган на національному рівні та звернулись до Уряду з пропозиціями здійснити системні кроки з подолання економічної кризи.
Була підписана Угода про утворення Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні між Федерацією роботодавців України як об`єднанням, що представляє інтереси роботодавців за територіальною ознакою (угоду підписав Голова ради ФРУ Юрій БОЙКО), Конфедерацією роботодавців України як об`єднанням, що представляє інтереси роботодавців за галузевою ознакою (угоду підписав Президент КРУ Олександр СОКОЛОВСЬКИЙ), Всеукраїнською асоціацією роботодавців України, що представляє інтереси малого та середнього бізнесу (угоду підписав в.о. Президента ВАР В’ячеслав БИКОВЕЦЬ).

Головою СПО був обраний Олексій Мірошниченко, виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України, а керівником Секретаріату СПО був призначений Генеральний директор Федерації роботодавців України Василь Надрага.

 З текстом Звернення можна ознайомитись тут.