Представники Конфедерації взяли участь у нараді експертів з гідної праці

22 вер. 2009

               Протягом двох днів 15-16 вересня ц.р проходила Національна консультативна нарада експертів: «Гідна праця та показники гідної праці, профіль України» на якій взяли участь представники Конфедерації роботодавців України.
               В ході наради представники соціальних партнерів, держкомстату, наукових кіл визначили можливості та виклики, які несе вимірювання гідної праці. Поінформовано про результати трьохсторонньої наради з питання вимірювання гідної праці та 18-ї міжнародної конференції статистиків праці (2008 рік).
Підготовлено першу чернетку профіля гідної праці для України, що базується на єдиній для країн-пілотів (Австрії, Бразилії, Малайзії, Танзанії, України) низці показників. Презентовано індикатори гідної праці: гідна зайнятість, адекватний заробіток і продуктивність праці, гідна тривалість робочого часу, безпечні умови праці, співставлення сім`ї і роботи, соціальний діалог тощо.
            По кожному з цих індикаторів робочі групи давали оцінку адекватності та об`єктивності відображення в них інформації щодо того чи іншого індикатора.
Запропоновано включити до рамки гідної праці такий чинник як "вартість робочої сили", який включає: заробіток, витрати на оплату праці за колективними угодами,договорами), нарахування на ФОП до Пенсійного фонду як відтермінований дохід працівника.
На сьогодні лишаються деякі непрості чинники для виміру: зайнятість осіб з обмеженими можливостями та міграція.  
           Рамка гідної праці дозволить сформувати єдине для застосування поняття "гідної праці" на національному рівні, в політичній сфері - приймати політично виважені державницькі рішення з реальною оцінкою ситуації на ринку праці.
            Також поінформовано про проект проекту МОП/ЄС "Моніторинг та визначення прогресу у реалізації Програми гідної праці" який передбачає з метою розвитку глобальної методології для посилення потенціалу країн в прогресі самомоніторингу відносно гідної роботи.