Створення СПО – важливий результат соціального діалогу, визначають експерти

29 вер. 2009

Під час Тристоронньої зустрічі "Консолідація правових та інституційних засад соціального діалогу в Україні: досягнення технічного проекту МОП та подальші стратегії", експерти відмітили позитивною тенденцією об‘єднання в колах роботодавців та створення «Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні».
 
«Важливим, хоч і неочікуваним результатом реалізації проекту соціального діалогу в Україні є те, що розпочалися об’єднавчі процеси в сфері роботодавців, я маю на увазі створення Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні» - відзначила в своєму виступі незалежний експерт Любов Паливода на заключному семінарі Проекту Міжнародної організації праці (МОП).
 
Експерт зазначила, що незважаючи на перешкоди в реалізації проекту, серед яких вона відзначила надмірну політизацію соціального діалогу, низьку довіру соціальних партнерів один до одного, надмірну персоналізацію соціальних партнерів та слабкість громадянського суспільства, об’єднавчі процеси серед роботодавців, що відбулися свідчать про перехід від конфронтації до соціального діалогу, до конструктиву.
 
З свого боку Керівник Секретаріату СПО, Генеральний директор Федерації роботодавців України Василь Надрага під час виступу подякував за Проект соціального діалогу організаторів та підвів певні підсумки того, що відбувалося в рамках реалізації Проекту.
 
«ФРУ високо оцінює проект і те, що було вкладено в нього. На сьогодні відбулось формування СПО, цьому сприяло ідеологічне забезпечення проекту, що допомогло роботодавцям об’єднатися. Консолідація бажань, напрямків дій, об’єктивності, систематична консолідація дій. Консолідація, як готовність до компромісу. Якщо МОП зможе вийти і далі з подібними проектами, то роботодавці готові їх і далі підтримувати" – зауважив В.Надрага.
 
Підбиваючи підсумки Проекту заступник Голови СПО, в.о. Президента Всеукраїнської асоціації роботодавців В’ячеслав Биковець акцентував увагу присутніх на необхідності прийняття Верховною Радою України проекту закону «Про соціальний діалог» та «Трудового кодексу».