Відбувся круглий стіл «Протидія торгівлі дітьми та іншим найгіршим формам дитячої праці у Центральній та Східній Європі»

2 лист. 2009

30 жовтня ц.р. відбувся круглий стіл з незалежного оцінювання другої фази проекту «Протидія торгівлі дітьми та іншим найгіршим формам дитячої праці у Центральній та Східній Європі» 2006-2009 в рамках Міжнародної Програми з викоренення найгірших форм дитячої праці в Україні, в якому взяли участь незалежний міжнародний експерт, Національний координатор МБП в Україні, Національний менеджер Програми МОП-ІПЕК представники соціальних партнерів.

Програма МОП-ІПЕК функціонує в Україні з 2000 року і має неабиякі досягнення в сфері протидії дитячій праці, торгівлі людьми. Так, учасниками Програми наголошено на підвищенні поінформованості суспільства в цій тематиці, успішній адаптації знарядь і моделей в місцевому контексті та налагоджена система моніторингу як знаряддя на національному рівні, проведено низку тренінгів та розроблено посібник з розвитку життєво важливих навиків, при місцевих органах виконавчої влади утворено місцеві комітети, які опікуються питаннями викоренення найгірших форм дитячої праці, відбулось лобіювання серед різних груп, які чинять тиск на відповідні прошарки. Проект добігає кінця, але учасниками було висловлені сподівання на можливість продовження співпраці в рамках Програми.

Пані Гостєвою – директором департаменту правового забезпечення Конфедерації роботодавців, членом Всеукраїнської спостережної ради МОП-ІПЕК було наголошено на підтримці Конфедерацією всіх ініціатив, які запроваджуються МОП, в т.ч. з моменту існування, в 2006 році Конфедерація долучилась до співпраці з Програмою МОП-ІПЕК та Програми протидії торгівлі людьми з України. Конфедерація протягом співпраці з Програмами систематично висвітлює їх діяльність на своєму веб-сайті, поширює інформаційно-методичний матеріал серед своїх членських організацій, до рівня підприємств. Оскільки на департамент правового забезпечення покладено співпрацю з Програмою МОП-ІПЕК, департамент, здійснюючи експертизу проектів нормативно-правових актів, які надходять на погодження, при розробці проектів, намагається імплементувати стандарти МОП до цих актів. Одним із надбань проекту Трудового кодексу України, погодженого соціальними партнерами, підготовленого до другого читання, є наявність в системі основних засад правового регулювання трудових правовідносин принципи заборони примусової та дитячої праці. Той факт, що ці принципи посідають друге та третє місце з-поміж 19 засад, говорить про те, що саме цим принципам надається певний пріоритет в загальній системі трудових правовідносин. Також п. Гостєва звернула увагу на ризики та виклики, пов`язані із вирішенням проблем викоренення найгірших форм дитячої праці, поза Програмою у зв`язку із закінченням її функціонування.