Міжнародний семінар «Балтійська мережа систем управління якістю в сфері додаткової професійної освіти (ДПО)»

3 лист. 2009

30 жовтня 2009 року відбувся міжнародний семінар «Балтійська мережа систем управління якістю в сфері додаткової професійної освіти», який було організовано Київським університетом туризму, економіки і права (Київ, Україна) та Фолькуніверситетом (Упсала, Швеція).
 
Семінар проводився в рамках реалізації міжнародного проекту «Створення Балтійської мережі контактів у сфері ДПО». Його метою було формування контактної мережі єдиних стандартів та обмін досвідом щодо системи управління якістю ДПО в процесі підготовки/перепідготовки фахівців.
 
Під час відкриття семінару з вітальним словом до його організаторів та учасників виступив Посол Королівства Швеції в Україні пан Стефан Гульгрен.
 
В роботі семінару взяли участь представники університетів України, Швеції, Білорусії, Російської Федерації, Конфедерації роботодавців України, керівники підприємств, міжнародні експерти.
 
Учасники семінару відзначали важливу роль системи контролю якості навчання, яка забезпечує людині її конкурентоздатність на ринку праці та працевлаштування. Ефективна робота системи контролю якості навчання можлива тільки за умови відповідальності всіх сторін (учнів/студентів, викладачів, роботодавців, урядовців). Ми повинні оцінювати навики особистості – це надасть їй можливість працевлаштуватись.
 
Представник Конфедерації роботодавців України – директор департаменту Кирило Ткаченко у своєму виступі розповів учасникам про результати роботи Конфедерації в напрямку вирішення проблеми нестачі кваліфікованих кадрів, проект Закону України «Про національну систему кваліфікацій», розробку професійних стандартів. 

Досвід, який отримано за результатами роботи семінару стане корисним при доопрацюванні проекту Закону України «Про національну систему кваліфікацій».