Роботодавці виступили з ініціативою гармонізації ринку праці та результатів навчання в Україні

5 лист. 2009

3 листопада 2009 року у приміщенні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці відбулося перше засідання робочої групи з питань опрацювання рекомендацій та зауважень до законопроекту № 4843 «Про Національну систему кваліфікацій».

Робоча група скликана за рекомендаціями круглого столу, що було проведено за спільною ініціативою Конфедерації роботодавців України, Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці та представництва Британської ради в Україні. Очолює робочу групу Перший заступник голови Комітету О. Шевчук, ініціатор законопроекту.

У зібранні взяли участь представники Міністерства освіти і науки України (Заступник Міністра Т. Фініков), Міністерства праці та соціальної політики (Т. Петрова). НДІ соціально-трудових відносин (С. Мельник), Компанії «SCM» (Н. Ємченко) та інші.

Під час дискусії основний наголос робився на необхідності розробки та прийняття законопроекту з метою включення України до європейського єдиного ринку праці та освіти. Також було зазначено окремі думки щодо необхідності виведення Національної рамки кваліфікацій за межі цього закону. Практично всі присутні висловлювалися за активне залучення роботодавців до процесу розробки та запровадження професійних стандартів.

Секретарем робочої групи було визначено Р. Колишко, Радника Конфедерації роботодавців України.