Законопроект «Про соціальний діалог в Україні» має бути прийнятим у найближчий час

6 лист. 2009

Під час роботи круглого столу «Репрезентативність організацій роботодавців та працівників у відповідності до стандартів Міжнародної організації праці», проведеного 04 листопада 2009 року з ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці за сприяння Регіонального Представництва Фонду ім. Ф. Еберта практично всі учасники висловилися за скоріше прийняття проекту закону «Про соціальний діалог в Україні».

Одним з основних питань, що певним чином гальмувало прийняття цього законопроекту ще весною цього року, було питання визначення критеріїв репрезентативності об’єднань роботодавців та профспілок. Також виникало запитання хто і яким чином затверджує критерії репрезентативності, а також залишалося відкритим питання контролю за відповідністю об’єднань роботодавців та профспілок визначеним критеріям репрезентативності.

В результаті численних дискусій соціальними партнерами було напрацьовано компромісний перелік критеріїв репрезентативності, серед яких, зокрема, легалізація відповідного об’єднання, територіальна та галузева розгалуженість, кількість членів/найманих працівників, що представляють об’єднання, здатність вести колективні переговори тощо.