Відбувся I Всеукраїнський форум «Медичне страхування – запорука збереження трудового потенціалу України»

3 бер. 2008

Відбувся I Всеукраїнський форум «Медичне страхування – запорука збереження трудового потенціалу України».
 
На Форум були запрошені фахівці страхових компаній України, керівники промислових підприємств, лікувально-профілактичних та санаторно-курортних закладів, фондів соціального страхування, галузевих профспілкових організацій, міністерств і відомств України. У роботі Форуму також взяли участь керівники Конфедерації роботодавців України, Української федерації роботодавців охорони здоров`я та Української асоціації сприяння охороні здоров`я населення.
 
Метою проведення Форуму був порівняльний аналіз системи обов`язкового медичного страхування, яка пропонується і діючої системи добровільного медичного страхування, формування громадської думки щодо подальшого впровадження в країні системи медичного страхування, видзначення пріоритетів цієї системи, доведення рішень Форуму до вищих законодавчих і виконавчих органів влади України.
 
Учасники Форуму розглянули проект закону України «Про обов`язкове медичне страхування та фінансування охорони здоров`я» та зазначали, що існуюча система добровільного медичного страхування, лікарняних кас вже охоплює сотні тисяч громадян України, успішно працює і удосконалює методологію надання медичної допомоги.
 
Під час свого виступу Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців Олексій Мірошниченко звернув увагу присутніх на те, що не повинен законопроект врегульовувати одночасно і обов`язкове медичне страхування, і фінансування всієї системи охорони здоров`я. Окрім того, Олексій Мірошниченко наголосив, що введення медичного страхування не повинно збільшувати навантаження та фонд оплати праці та бути не обтяжливим для роботодавців в адмініструванні.
 
Результатом Форуму стало рішення його учасників, які, представляючи інтереси страхових компаній, для зміцнення здоров`я українського народу та відродження системи добровільного медичного страхування яке буде сприяти збереженню і розвитку трудового потенціалу України про звернення до Президента України, Голови Верховної Ради, Прем`єр-міністра та організацій роботодавців з рядом пропозицій.