Комітетом ВРУ з питань соціальної політики та праці схвалено проект ЗУ «Про соціальний діалог в Україні» та проект Трудового Кодексу України

23 лист. 2009

18 листопада ц.р. відбулось чергове засідання Комітету ВРУ з питань соціальної політики та праці, на якому, серед інших, розглядалися проект Закону України «Про соціальний діалог в Україні» та проект Трудового кодексу України, підготовлені до другого читання.

На проект Закону України «Про соціальний діалог в Україні» давно очікують як організації роботодавців, так і організації профспілок. Цей закон є важливою інституційною базою для соціального діалогу в цілому та окремих його елементів. Законом вводиться поняття репрезентативності учасників соціального діалогу як здатності до ведення соціального діалогу на національному рівні, її підтвердження незалежним органом 1 раз на 5 років, функціонування Національної соціально-економічної ради як незалежної інституції тощо. Із зауваженнями організацій роботодавців та організацій профспілок текст таблиці закону було схвалено. Найближчим часом цей закон буде винесено на розгляд парламенту у другому читанні.

Також було схвалено порівняльну таблицю до проекту Трудового кодексу України. Попередньо соціальними партнерами були погоджені деякі статті та залишились статті, редакції яких не влаштовували сторони. З непогоджених роботодавцями залишились статті 87 щодо відсторонення від роботи працівника, ст.103 щодо переважного права на поворотне прийняття на роботу, статті 191,192,198 щодо оплати роботодавцем учбових відпусток, соціальної відпустки працівникам із сімейними обов`язками, які мають дітей, ст. 213 щодо структури мінімальної заробітної плати, ст.234 оплати часу простою в розмірі середньої заробітної плати та масив норм, пов`язаних з колективними угодами, договором щодо дії, початку колективно-переговорного процесу, змісту колективної угоди. Статті 103,191,192,198 раніше були викладені в редакціях, які були взаємоприйнятними як для роботодавців, так і для профспілок, втім не знайшли підтримки на засіданні Комітету.