Конфедерація роботодавців України – член робочої групи з розвитку фінансових ринків в умовах глобальної фінансової кризи при Організації економічного співробітництва та розвитку

21 лист. 2009

17 листопада 2009 року за запрошенням Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) радник Конфедерації роботодавців Світлана Водяник взяла участь у засіданні робочої групи в м. Варшава, Польща. Засідання відбулось за участю експертів з державних банківських та фінансових установ, а також представників бізнес-середовища Північного Кавказу, Молдови, Білорусі, України, Польщі, Чехії, а також представників Європейської Комісії.
OECD було створено в 1961 році в Парижі з метою об'єднати уряди країн-лідерів світової економіки для підтримки стійкого економічного розвитку, зниження світового рівня безробіття, підвищення життєвих стандартів, забезпечення фінансової стабільності, надання допомоги країнам з економікою, що розвивається.
 На сьогоднішній день OECD є однією з найбільш впливових міжнародних організацій економічного та соціального спрямування, до складу якої входять уряди 30 країн Європи, Північної та Південної Америки та Азії.
 Хоча Україна наразі не є кандидатом на вступ до цієї організації, спеціалісти OECD намагаються зав’язати діалог між країнами Північного Кавказу та України, країнами з розвинутою економікою та основними представниками галузі прямого інвестування, центрів допомоги бізнесу, дослідницьких закладів та державних регулюючих органів з метою обговорення регуляторних заходів для підтримки підприємництва в регіоні шляхом кращого управління фінансовим сектором та здійснення інноваційних зобов’язань із фінансування.
У ході першого засідання робочої групи OECD учасники обговорили проблеми, пов’язані з реформою фінансових ринків в країнах з перехідною економікою, методами управління фінансовим сектором під час та після економічної кризи, засобами фінансування економічного росту в Південно-Кавказькому регіоні та Україні, розвитком інноваційних джерел фінансування, таких як венчурний капітал, мережа «бізнес-ангелів» та засобів мікрофінансування.