Відбулася розширена Колегія Держгірпромнагляду про підсумки роботи за 2007 рік та завдання для вдосконалення наглядової діяльності

4 бер. 2008

29 лютого 2008 року, відбулася розширена Колегія Держгірпромнагляду «Про підсумки роботи Держгірпромнагляду за 2007 рік та завдання щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності».
 
До участі у роботі Колегії були запрошені народні депутати України, представники Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства вугільної промисловості України, Міністерства промислової політики України, Міністерства палива та енергетики України, Конфедерації роботодавців України, а також представники Комітету та засобів масової інформації.
 
Під час колегії зазначалося, що в Україні існує стійка тенденція до зниження виробничого травматизму. Так, за останні сім років, при постійному зростанні внутрішнього валового продукту, загальний травматизм знижено в три з половиною рази, смертельний – майже у двічі.
 
Більше половини випадків загального травматизму (18192) припадає на найбільші індустріальні регіони – Донецьку, Луганську, Дніпропетровську та Київську області. В 2007 році при рості економічної активності на 7,3 відсотка, рівень загального травматизму в країні знижено майже на 4,2 відсотка.
 
Аналіз причин нещасних випадків свідчить, що майже 66 % нещасних випадків із смертельним наслідком сталось з організаційних причин, з технічних – 18,%, а з психофізіологічних – 16 %.
 
У минулому році фахівцями Держгірпромнагляду проведено понад 214 тисяч оперативних обстежень підприємств. Призупинено майже 258 тисяч об’єктів та робіт. До адміністративної відповідальності притягнуто близько 106 тисяч працівників, з них більше 25 тисяч - керівники підприємств. Сума штрафів, накладених на керівників та посадових осіб підприємств, становить понад 8 мільйонів 600 тисяч гривень. Це на 16% більше, ніж у 2006 році.
 
Колегія Держгірпромнагляду, зважаючи на високий рівень травмування у будівельній галузі вирішила спільно з Міністерством регіонального розвитку та будівництва України забезпечити опрацювання та затвердження в установленому порядку Правил промислової безпеки та охорони праці у будівництві.
 
Також планується провести інвентаризацію усіх підприємств газового господарства, визначитись щодо розподілу сфер їх діяльності, у т.ч. газопостачання військових частин та гарнізонів.
 
Вугільна галузь була і залишається пріоритетною в діяльності Держгірпромнагляду. З 2000 року тут відбувалося постійне зниження кількості нещасних випадків. Загальний травматизм за цей період був знижений у три рази, смертельний – вдвічі. Однак, у 2007 році смертельний травматизм у галузі зріс виключно за рахунок трагедії на шахті ім. Засядько. На цьому підприємстві починаючи з 1999 року, загинуло 280 шахтарів.
 

Тому був прийнятий ряд рішень для підвищення рівня промислової безпеки на вугільних підприємствах України. Колегія також вирішила організаційні питання та  запланувала заходи для запобігання корупції.