У рамках підготовки до круглого столу “Електронна звітність: реалії та перспективи” відбулася робоча зустріч

18 груд. 2009

16 грудня ц.р. Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні в рамках підготовки до круглого столу “Електронна звітність: реалії та перспективи” в січні наступного року, проведено робочу зустріч з представників державної податкової адміністрації, фондів соціального страхування, Держкомпідприємництва, Держкомспецзв`язку, об`єднань роботодавців, для напрацювання проекту рекомендацій учасників круглого столу.

Від роботодавців були висловлені відповідні концепції, які мають бути відображені в рекомендаціях, в т.ч. щодо безкоштовного подання роботодавцями звітності в електронному вигляді, права вибору роботодавцем способу подання електронної звітності (безпосередньо до відповідних органів або через оператора), збереження конфіденційності переданої інформації відповідно до законодавства тощо.

Разом з тим, наявні проблеми суто технічного характеру в контролюючих органах, які не дозволяють запровадити електронну звітність на взаємоприйнятних для всіх умовах, в т.ч., різні формати електронної звітності. Розпорядженням КМУ № 1087 від 09.09.2009р. «Деякі питання організації електронного документообігу та звітності” доручено Держкомінформатизації у місячний строк розробити і затвердити порядок подання суб'єктами господарювання до центральних органів виконавчої влади електронної звітності,  Держспецзв'язку у двомісячний строк розробити і затвердити технічні специфікації форматів криптографічних повідомлень. На сьогодні такі документи не розроблені. На сайті оприлюднено тимчасовий технічний регламент електронного документообігу в органах виконавчої влади.

У зв`язку з цим, учасниками робочої групи було прийнято рішення про звернення до Держкомінформатизації від СПО для проведення консультацій зазначеного відомства разом із спеціалістами IT-технологій відповідних контролюючих органів для вироблення/ опрацювання проектів документів.