Державна служба зайнятості підсумувала свою роботу за 2007 рік та визначила пріоритетні завдання на 2008 рік

6 бер. 2008

4 лютого 2008 року відбулась нарада державної служби зайнятості «Про підсумки робото державної служби зайнятості за 2007 рік та пріоритетні завдання на 2008 рік».
 
До участі у заході були запрошені Міністр праці та соціальної політики Людмила Денисова, Співголова від сторони роботодавців Національної тристоронньої соціально-економічної ради, Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців Олексій Мірошниченко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики на праці Василь Хара, Голова Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування на випадок безробіття Ярема Жугаєвич, представники Міносвіти, обласних центрів зайнятості, науковці.
 
Про підсумки діяльності державної служби зайнятості за 2007 рік прозвітував Володимир Галицький, директор Державного центру зайнятості.
 
Він повідомив всіх присутніх, що зростання рівня зайнятості населення відбулось у всіх регіонах країни сягнувши середнього по країні рівня у 59,1%, що є найвищим з 1999 року. Протягом 2007 року понад 250 тис. роботодавців повідомили про наявність 2,2 млн. вільних робочих місць. В середньому було укомплектовано кожну другу вакансію. При цьому слід зауважити, що з проблем недоукомплектованості директор Державного центру зайнятості назвав низький рівень запропонованої заробітної плати, а також відсутність на обліку осіб з відповідною професією чи кваліфікацією.
 
Володимир Галицький також повідомив, що одним з пріоритетів державної служби зайнятості було визначено розвиток гнучкої та орієнтованої на працевлаштування системи профорієнтації та професійного навчання безробітних. Також він прозвітував про роботу з інвалідами та залучення громадян до оплачуваних громадських робіт тощо.
 
Співголова Національної ради, Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців Олексій Мірошниченко під час свого виступу наголосив на тому, що проблема нестачі кадрів - головний виклик для України сьогодні і в майбутньому.
 
Також на сьогодні найбільш гострі виклики, це низька оплата праці. Так, згідно за офіційною статистикою, лише 8% вакансій передбачають оплату праці вищу за середню по регіону, а кожна друга вакансія – меншу за прожитковий мінімум. Необхідно вживати заходів для підвищення вартості робочої сили, але ж не адміністративними методами під час політичних перегонів, а економічними, - шляхом підвищення продуктивності праці, скорочення надлишкової кількості працюючих, зменшення тарифів державних монополій, зниження темпів інфляції тощо.
 
Торкаючись питання перепідготовки безробітних, то на наш погляд, зауважив Олексій Мірошниченко, не повинна Державна служба зайнятості підміняти систему професійно-технічної освіти. Держава повинна перш за все визначити економічні пріоритети, бо структура зайнятості в Україні, це структура зайнятості індустріального суспільства, а ми йдемо до постіндустріального укладу економіки. І якщо зараз ми не зможемо визначитись зі своїми пріоритетами, то вступ до ВТО змусить нас це зробити. Сьогоднішня структура зайнятості потребує термінових змін.
 
Наприкінці виступу Співголова Національної ради від сторони роботодавців наголосив, що необхідно комплексно підійти для покращення ситуації на ринку праці включаючи зміну наявного законодавства, визначення чітких пріоритетів та завдань всіх державних та громадських інститутів, прозорих та передбачуваних методів регулювання.