28 грудня ц.р. відбулось чергове засідання колегії Держкомпідприємництва за участю членів колегії та територіальних представництв

29 груд. 2009

На засіданні було розглянуто питання щодо прийнятих у 2009 році за ініціативи Держкомпідприємництва антикризових заходів з питань підтримки та розвитку підприємництва.

На засіданні було розглянуто питання щодо прийнятих у 2009 році за ініціативи Держкомпідприємництва антикризових заходів з питань підтримки та розвитку підприємництва, про впровадження Закону України «Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності» та виконання постанови КМУ № 502 «Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року».

В ході засідання було повідомлено, що не всі контролюючі органи виконують положення зазначеної постанови щодо надання 30-денного строку для усунення порушень без накладення штрафних санкцій. З метою відстеження дотримання контролюючими органами вимог постанови № 502 було запроваджено роботу «гарячої лінії». Найбільші нарікання були на дії Фонду соціального захисту інвалідів та Мінпраці (Держнаглядпраці).

Сьогодні Україна обіймає перше місце серед країн Європи по кількості контролюючих органів – 83, кількість видів ліцензування складає 85. Нещодавно парламентом було прийнято закон, який значно спрощує умови для ведення бізнесу, зокрема, застосування принципу «мовчазної згоди» при відкритті власної справи, зменшення статутного фонду для реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю до розміру мінімальної зарплати, зменшення видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню та безстроковість надання ліцензій, довгострокове укладення договорів оренди державного та комунального майна тощо. 

Серед інших також були розглянуті питання виконання бюджету Держкомпідприємництва у 2009 році та стан фінансової дисципліни, про стан впровадження Європейської хартії для малих підприємств, про стан виконавської дисципліни стосовно виконання рішень уряду, прийнятих у 2009 році. Також було повідомлено про створення при Держкомпідприємництві комітету по проходженню стратегічних проектів нормативно-правових актів.