Держгірпромнагляд започатковує проект «Декларування діяльності суб`єкта господарювання щодо реалізації вимог законодавства про охорону праці»

22 січ. 2010

20 січня ц.р. Держгірпромнаглядом проведено нараду з представниками Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні та організацій профспілок з метою започаткування проекту «Декларування діяльності суб`єкта господарювання щодо реалізації вимог законодавства про охорону праці».

Держгірпромнгаляд на реалізацію Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності та постанови КМУ від 21.05.2009р. №502, якою обмежується право контролюючих органів на проведення перевірок, проводить пошук нових форм та методів здійснення дієвого державного нагляду, зокрема здійснення нагляду за декларативним принципом. Цей вид нагляду передбачає видачу сертифікату-довіри суб`єкту господарювання, що засвідчує його право на першочергове надання консультацій та не включення до планових заходів державного нагляду з боку Держгірпромнагляду за умови добросовісного дотримання роботодавцем низки положень законодавства про охорону праці. Такі інноваційні підходи у здійсненні державного нагляду планується передбачити в законопроекті «Про промислову безпеку», прийнятого у першому читанні.  

До прийняття законопроекту є необхідність запровадження такого принципу на тестових підприємствах з чисельністю до 50 працівників та з незначним ступенем ризику від провадження господарської діяльності у сфері промислової безпеки та охорони праці. Під час проходження процедури державної реєстрації такі підприємства подають до органів Держгірпромнагляду декларацію про відповідність умов праці вимогам законодавства.

Таким чином, роботодавець безпосередньо відповідає за створення безпечних, здорових умов праці, оскільки гарантує їх дотримання відповідною декларацією.

За таких обставин значно зменшиться проведення перевірок з боку органів державного нагляду, отже будуть зменшені обтяження суб'єктів господарювання заходами державного нагляду, створені всі можливі умови для сприяння роботи підприємств, особливо малого та середнього бізнесу та їх подальшого розвитку, що на сьогодні є одним із заходів для виходу економіки з кризової ситуації.

Учасниками наради були висловлені пропозиції та зауваження з питань впровадження та реалізації цього проекту в частині поширення сфери дії проекту (секторально чи територіально, роль і місце організацій роботодавців та профспілок в реалізації цього проекту тощо). Протягом тижня учасники мають направити до Держгірпромнагляду свої зауваження та пропозиції.