Поновлена робота з доопрацювання проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про організації роботодавців"

5 лют. 2010

Роботодавці поновили роботу з доопрацювання проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про організації роботодавців", внесеного народним депутатом України О. Шевчуком (р. № 2619).
 
Передусім це пов`язано з певними викликами, які мали місце останнім часом, а саме, внесення на друге читання законопроекту "Про соціальний діалог в Україні", проекту Трудового кодексу України, поява законопроектів, що врегульовують діяльність саморегулівних організацій, проект закону про лобіювання. За таких обставин, законопроекти мають узгоджуватися між собою з тим, щоб уникнути різностей в правозастосуванні тих чи інших правових норм. Окрім того, з моменту здійснення об`єднавчих дій в русі роботодавців набутий певний досвід,який необхідно врахувати, в тому числі і в законопроекті "Про внесення змін до Закону України "Про організації роботодавців".
 
Відповідно до рішення Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні від 22 грудня 2009 р. робочою групою опрацьовуватиметься питання зміни існуючої системи фінансування організацій роботодавців та їх об`єднань, в т.ч. збиратиметься міжнародний досвід функціонування систем фінансування організацій роботодавців.
 
Також було прийнято рішення про необхідність внесення змін до Закону України "Про колективні договори і угоди" в частині ведення колективно-переговорного процесу з укладення Генеральної угоди на тристоронній основі. 

До робочої групи запрошуються всі зацікавлені представники від організацій роботодавців та їх об’єднань.