Комітет Верховної Ради розглянув ряд важливих законопроектів стосовно мінімальних соціальних гарантій

7 бер. 2008

5 березня 2008 року відбулось чергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики і праці. На порядок денний роботи Комітету були винесені такі важливі проекти як:
- проект Закону "Про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування" (у трьох редакціях);
- проект Закону щодо встановлення обов`язкової частки заробітної плати у собівартості продукції;
- проект Закону щодо визначення мінімальної погодинної заробітної плати;
- проект Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям" (щодо допомоги на рівні прожиткового мінімуму).
 
Членами Комітету було підтримано законопроект "Про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування" до направлення на перше читання (автори Я. Сухий, Л. Денісова) № 1040. Але з можливістю внести до нього всі можливі позитивні моменти з інших аналогічних законопроектів підчас його опрацювання спільною робочою групою, створеною на паритетних засадах з представників органів виконавчої влади, об`єднань роботодавців і профспілок, народних депутатів України.
 
Законопроект щодо обов`язкового визначення частки заробітної плати у собівартості продукції (№ 1172) було не підтримано через його економічну необгрунтованість та недоцільність.
 

Законопроект щодо погодинної оплати праці (№ 1156) було вирішено підтримати на перше читання з його подальшим доопрацюванням.