Обласний тристоронній семінар «Сприяння свободі асоціацій та ефективному визнанню права на ведення колективних переговорів»

22 лют. 2010

18 лютого 2010 р. відбувся обласний тристоронній семінар, організований офісом МБП в Україні на тему: «Сприяння свободі асоціацій та ефективному визнанню права на ведення колективних переговорів» за участю представників Національного координатора МБП в Україні, Житомирської облдержадміністрації, об`єднань організацій роботодавців та організацій профспілок, секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради та членів територіальної соціально-економічної ради, інших установ та організацій.

Учасників семінару було поінформовано про міжнародні трудові стандарти щодо права на створення профспілок та організацій роботодавців та організації ведення колективних переговорів, про сучасний стан законодавства щодо свободи асоціацій та ведення колективних переговорів, в т.ч. про існуючі перешкоди та проблеми.     

Представником Конфедерації Н.Гостєвою в своїй доповіді було повідомлено про досвід національних об`єднань організацій роботодавців з консолідації, позитивну та негативну практику застосування фундаментальних конвенцій МОП, пов`язаних з надмірною зарегульованістю законодавства та порушення в контексті не створення державою механізмів ведення колективних переговорів, а також інструменти та механізми, завдяки яким у майбутньому вдасться запобігти виникненню порушень при застосуванні норм конвенцій МОП.

Учасниками семінару було здійснено обмін думками, існуючими проблемами при здійсненні соціального діалогу між організаціями роботодавців та профспілок на регіональному рівні та намічено шляхи для розв`язання порушених проблем.