Громадянське суспільство України має всі шанси на власну консолідацію та структуризацію

19 бер. 2010

18 березня 2010 року за ініціативи Секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради при Президентові України (НТСЕР) відбулася Консультативна зустріч представників НТСЕР та Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС (Громадська експертна рада).

У зустрічі брали участь заступники всіх трьох співголів НТСЕР, голова Громадської експертної ради О. Рибачук, члени НТСЕР та зазначеної ради. Зустріч була викликана необхідністю зближення позицій між традиційними представниками громадянського суспільства в Україні – профспілками, їх об’єднаннями та об’єднаннями організацій роботодавців – та так званого «третього сектору» організацій громадянського суспільства, який не представлений у структурі НТСЕР, але останнім часом дедалі активно бере участь у розбудові демократичних засад управління нашої держави.

Ще одним мотивом проведення такої зустрічі є майбутня Конференція «Українсько-європейські відносини: роль громадянського суспільства. Зміни у промисловості та економічна криза в Україні», що буде проведена 25 – 26 березня 2010 року у м. Києві за спільною ініціативою НТСЕР та Європейського Економічного та Соціального Комітету (ЄЕСК). На минулій конференції, що була проведена у листопаді 2008 року, було досягнуто домовленості про створення Спільного органу Україна – ЄС, що має на меті широке обговорення питань, що виникатимуть під час реалізації майбутньої Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Однією з умов створення такого органу є формування та структуризація його української частини, яка, відповідно практиці ЄС, не можлива без повноцінної участі організацій громадянського суспільства.

В результаті проведеної Консультативної зустрічі було досягнуто згоди утворити спільну робочу групу, яка матиме на меті вироблення концепції створення української частини Спільного органу Україна – ЄС.