Зайнятість та безробіття в Україні: чи завершується економічна криза?

25 бер. 2010

24 березня 2010 року за ініціативою інформаційного агентства «Українські новини» за участю Національного форуму професійних спілок пройшов круглий стіл «Зайнятість та безробіття в Україні: чи завершується економічна криза?».
 
В роботі круглого столу взяли участь представники Міністерства праці та соціальної політики України, Конфедерації роботодавців України, Наглядової ради та Правління фонду загальнообов’язкого державного соціального страхування України на випадок безробіття, Державної служби зайнятості, профспілкових та громадських організацій, ЗМІ.
 
В ході засідання круглого столу було презентовано концепцію Програми створення нових робочих місць в Україні, яка було розроблена фахівцями Національного форуму профспілок України.

Учасники круглого столу висловили свої бачення щодо запропонованого проекту Концепції. У своєму виступі Директор департаменту Конфедерації Кирило Ткаченко зазначив, що Конфедерація вже давно звертає увагу на необхідність визначення пріоритетних галузей розвитку економіки України, але при цьому ми не повинні забувати про базові галузі, які формують дохідну частину бюджету, а саме металургія, хімічна промисловість. Серед економічних пріоритетів крім сільського господарства та транспорту також повинні бути галузі з високим ступенем переробки, доданою вартістю, як машинобудування. Він також зауважив, що запропонована ідея створення Фонду праці, як інвестиційного фонду – не вирішить проблеми дефіциту коштів, а стане ще одним додатковим адміністратором фінансових потоків. Кирило Ткаченко запропонував розглядати існуючи вакансії та пропозиції на ринку праці з точки зору не назви професій, а з точки зору кваліфікаційного рівня. Він також звернув увагу, що необхідно виважено підійти до питання єдиного податку, враховуючи специфіку галузей та інтереси всіх учасників галузі, насамперед це стосується легкої промисловості та транспорту.