До України прибула широка делегація Європейського Економічного Соціального Комітету

29 бер. 2010

Напередодні конференції «Відносини ЄС-Україна: роль громадянського суспільства. Зміни у промисловості та економічна криза в Україні», організованої за спільною ініціативою Національної тристоронньої соціально-економічної ради при Президентові України таЄвропейського Економічного Соціального Комітету відбулася зустріч представників Всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців та представників Європейського Економічного Соціального Комітету.

Питанням активізації ролі та значення громадянського суспільства та, зокрема, організацій роботодавців була присвячена зустріч представників Всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців та представників Європейського Економічного Соціального Комітету (ЄЕСК), що відбулася 24 березня 2010 року, напередодні конференції «Відносини ЄС - Україна: роль громадянського суспільства. Зміни у промисловості та економічна криза в Україні», організованої за спільною ініціативою НТСЕР та ЄЕСК.

Голова делегації ЄЕСК, п. Ф. Хамро-Дротц, приділяючи велику увагу майбутнім результатам зазначеної конференції, зокрема, зазначив, що «роботодавці та їх об’єднання відіграють важливу роль у залученні громадянського суспільства та його зацікавленості у встановлення конструктивних відносин між Україною та ЄС». Таке зауваження є особливо важливим, оскільки представник ЄЕСК зазначив на чіткій позиції ЄЕСК щодо необхідності надання Україні перспектив членства у ЄС, скорішому укладенню Угоди про Асоціацію та її складової – Угоди про поглиблену зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, послабленню і скорішому скасуванню візового режиму.

Виконавчий Віце-президент Конфедерації, Голова СПО роботодавців на національному рівні О. Мірошниченко у своїй промові коротко охарактеризував процес консолідації руху роботодавців в Україні за останні два роки та зазначив можливі зміни у структурі соціального діалогу в Україні, пов’язаних, зокрема, із можливим прийняттям закону України «Про соціальний діалог».

Учасники зустрічі погодилися на необхідності заснування двосторонньої платформи організацій громадянського суспільства та її інституціоналізації, не  чекаючи на підписання Угоди про Асоціацію. В подальшому, такий двосторонній орган має знайти своє відображення в Угоді.

Також представники роботодавців наголосили на необхідності залучення українських роботодавців та їх об’єднань до програм інституційного розвитку суб’єктів соціального діалогу (зокрема, програм TAIEX та BOSMIP), яким приділяється значна увага у країнах-членах ЄС та кандидатах на вступ до ЄС.