Як можна зацікавити владу побудувати дієвий механізм консультацій з професійними громадськими організаціями?

26 бер. 2010

«Як можна зацікавити владу побудувати дієвий механізм консультацій з професійними громадськими організаціями?» На це питання намагалися дати відповідь учасники Конференції «Нові можливості бізнес-асоціацій у глобальному світі», що було організовано Комітетом ВРУ з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва.

Під час Конференції «Нові можливості бізнес-асоціацій у глобальному світі», що було організовано Комітетом ВРУ з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва, її учасники намагалися знайти відповідь на одне питання - як можна зацікавити владу побудувати дієвий механізм консультацій з професійними громадськими організаціями?

Питання одночасно і складне і просте. За словами Д. Ляпіна, провідного наукового співробітника Національного інституту стратегічних досліджень, самим бізнес-організаціям необхідно переглянути свою роль та зосередитися не «на формуванні політики, а на формуванні управлінських впливів». Більшість учасників однозначно погоджувалися з тим, що одним з факторів успіху на шляху побудови якісно нового механізму консультацій влади й бізнес-організацій є спеціалізація останніх та поєднання їхніх організаційних, фінансових, аналітичних можливостей. Особливо це важливо для організацій, що прагнуть приймати або приймають участь у спеціалізованому діалозі з владою, наприклад, щодо можливостей використання захисних та компенсаційних механізмів у межах СОТ та, зокрема, виробленню політики переговірників на переговорах із укладення угод щодо створення зон вільної торгівлі, наприклад, з ЄС, переговори по укладення якою наразі тривають.

«Влада не зацікавлена у належній інституціоналізації та систематизації діалогу з професійною громадськістю», впевнений Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України О. Мірошниченко.

Також учасники поділилися досвідом реального спілкування з владними інституціями та досягнутими результатами. Узагальнюючий висновок дискусії – бізнес-організаціям, що прагнуть брати системну участь у діалозі з владними інституціями, необхідно бути більш професійними, міцними та активними.

За результатами Конференції буде підготовлено відповідні рекомендації та надіслані органам виконавчої влади.