У розробленні стратегії секторної конкурентоспроможності Україні допоможе Організація економічної співпраці і розвитку (OEСР)

29 бер. 2010

24 березня 2010 р. у приміщенні  Міністерства економіки відбулася зустріч членів Робочої групи, які беруть участь в ініціативі Організації економічної співпраці і розвитку (OEСР) щодо вироблення  стратегії секторної конкурентоспроможності для України. В ході зустрічі командою OEСР було представлено квартальний звіт Програми з огляду секторної конкурентоспроможності та інвестиційної політики.

Трирічна Програма «Стратегія секторальної конкурентоспроможності в Україні», започаткована Урядом України та ОЕСР за підтримки Шведського агентства міжнародного розвитку (SIDA), яка офіційно стартувала 24 листопада 2009 р.,має за мету покращити діловий та інвестиційний клімат в Україні, збільшити надходження іноземних інвестицій, а також підвищити конкурентоспроможність та стимулювати розвиток приватного сектору. Програма  передбачає проведення аналізу кількох пріоритетних секторів економіки України, визначення переліку перешкод для залучення інвестицій у них, і підготовку рекомендацій щодо їх усунення.

До складу робочої групи увійшли заступники Міністрів економіки, промислової та аграрної політики України, інші державні службовці, представники бізнесу та неурядових установ - асоціацій виробників, дослідницьких інститутів, об’єднань роботодавців. Одним з членів робочої групи є виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.

Слоганом зустрічі стало твердження, що базується на погляді ззовні: Україні бракує інвестицій в ключові сфери економіки, і вона могла б краще використовувати свій потенціал у привабленні притоку іноземних інвестицій. У визначенні ключових секторів, що є привабливими для зовнішніх інвесторів, та розробленні переліку заходів щодо покращення державної політики для розкриття потенціалу нашої економіки, мають допомогти експерти   OEСР, із залученням вітчизняних спеціалістів - представників уряду та бізнесу.

Результатом  першого етапу Програми стало розроблення попереднього списку пріоритетних галузей для залучення інвестицій в Україну, серед яких агробізнес, машинобудування, транспортна інфраструктура, аерокосмічна галузь та літакобудування, бізнес-послуги та інформаційно-комунікаційні технології та енергозберігаючі технології. Проте для досягнення найбільшого ефекту пропонується виділити 4 пріоритетні сфери серед названих, що потребує додаткових консультацій з представниками державного та приватного сектору.

Пропозиції, висунені за результатами цих консультацій,  стануть основою для наступного етапу Програми -  підсумку членами Робочої групи ринкової динаміки для чотирьох пріоритетних секторів та визначення практичних заходів для усунення бар’єрів з метою покращення інвестиційного клімату.

Довідка: Організація економічної співпраці і розвитку (Organization for Economic Co-operation and Development) була створена у 1961 році на базі Європейської організації економічного співробітництва. Організація об'єднує 30 найбільш розвинених економік світу – більшість держав Європейського Союзу, США, Австралія, Корея, Японія та інші. Україна розпочала співпрацю з ОЕСР у 1997 р. У 2003 р. Урядом України створена  міжвідомча Координаційна рада у зв'язках з ОЕСР.