
29 бер. 2010
24 березня 2010 р. у приміщенні Міністерства економіки відбулася зустріч членів Робочої групи, які беруть участь в ініціативі Організації економічної співпраці і розвитку (OEСР) щодо вироблення стратегії секторної конкурентоспроможності для України. В ході зустрічі командою OEСР було представлено квартальний звіт Програми з огляду секторної конкурентоспроможності та інвестиційної політики.
Трирічна Програма «Стратегія секторальної конкурентоспроможності в Україні», започаткована Урядом України та ОЕСР за підтримки Шведського агентства міжнародного розвитку (SIDA), яка офіційно стартувала 24 листопада 2009 р.,має за мету покращити діловий та інвестиційний клімат в Україні, збільшити надходження іноземних інвестицій, а також підвищити конкурентоспроможність та стимулювати розвиток приватного сектору. Програма передбачає проведення аналізу кількох пріоритетних секторів економіки України, визначення переліку перешкод для залучення інвестицій у них, і підготовку рекомендацій щодо їх усунення.
До складу робочої групи увійшли заступники Міністрів економіки, промислової та аграрної політики України, інші державні службовці, представники бізнесу та неурядових установ - асоціацій виробників, дослідницьких інститутів, об’єднань роботодавців. Одним з членів робочої групи є виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.
Слоганом зустрічі стало твердження, що базується на погляді ззовні: Україні бракує інвестицій в ключові сфери економіки, і вона могла б краще використовувати свій потенціал у привабленні притоку іноземних інвестицій. У визначенні ключових секторів, що є привабливими для зовнішніх інвесторів, та розробленні переліку заходів щодо покращення державної політики для розкриття потенціалу нашої економіки, мають допомогти експерти OEСР, із залученням вітчизняних спеціалістів - представників уряду та бізнесу.
Результатом першого етапу Програми стало розроблення попереднього списку пріоритетних галузей для залучення інвестицій в Україну, серед яких агробізнес, машинобудування, транспортна інфраструктура, аерокосмічна галузь та літакобудування, бізнес-послуги та інформаційно-комунікаційні технології та енергозберігаючі технології. Проте для досягнення найбільшого ефекту пропонується виділити 4 пріоритетні сфери серед названих, що потребує додаткових консультацій з представниками державного та приватного сектору.
Пропозиції, висунені за результатами цих консультацій, стануть основою для наступного етапу Програми - підсумку членами Робочої групи ринкової динаміки для чотирьох пріоритетних секторів та визначення практичних заходів для усунення бар’єрів з метою покращення інвестиційного клімату.