Комітетом Верховної Ради організовано публічне обговорення питання покращення бізнес-клімату шляхом удосконалення законодавства у сфері дозвільної системи та ліцензування

30 бер. 2010

29 березня 2010 року відбулося засідання круглого столу на тему: "Покращення бізнес-клімату шляхом удосконалення законодавства у сфері дозвільної системи та ліцензування", організоване Комітетом з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Верховної Ради України. Головною метою круглого столу стало обговорення чинної законодавчої бази у сфері регуляторної політики та ліцензування, а також подальші кроки парламентаріїв щодо її вдосконалення.

За словами голови Комітету Н.Королевської, нещодавніми  змінами законодавства щодо спрощення умов ведення бізнесу в Україні уточнено визначення документу дозвільного характеру, запроваджено принцип "мовчазної згоди" під час отримання документів дозвільного характеру; скорочено перелік видів діяльності, що потребують ліцензування тощо.

Проте зазначених законодавчих нововведень наразі недостатньо для комплексного реформування дозвільної та ліцензійної системи. З цією метою члени Комітету підготували законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ліцензування певних видів господарської діяльності" (реєстр. № 6153 від 05.03.2010 р.), в якому передбачено запровадження єдиних критеріїв для ліцензування видів господарської діяльності; виключення  з переліку ліцензованих видів діяльності таких, що не відповідають певним критеріям (наприклад, зовнішньоекономічна діяльність; оптова та роздрібна торгівля пестицидами і агрохімікатами; турагентська діяльність; надання послуг з перевезення вантажів, окрім небезпечних; діяльність митного брокера та митного перевізника тощо).

Учасники заходу висловили низку пропозицій до документу, які мають бути враховані під час його опрацювання.